5 Soru 5 Cevap // Kuan

2 Posted by - 27 April 2017 - 5 SORU 5 CEVAP

Bu yıl 18-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan müzik, çağdaş sanat ve gastronomi festivali Cappadox‘da sahne alacak ekipler arasında yer alan Kuan, 19 Mayıs’ta dileyicilerle buluşacak. Henüz yeni tanışanlar için ekibi bulduk ve klasik 5 sorumuzu yönelttik.

Nasıl tanıştınız?
Gezgin insanlarız biz zaman zaman ortak dostlarımız sayesinde bulduk ve buluyoruz birbirimizi hala. 🙂

İlk konseriniz neredeydi? Neler çaldınız, kimler izledi, ortam nasıldı?
İlk performans Ankara Nefes Bar’da idi. Bizim için zorlu oldu biraz… Çok yoğun katılım oldu ve odaksız bir etkinlik oldu. Ondan sonra bar eğlence konsepti olan yerlerde çalmaktan vazgeçtik çünkü biraz farklı bir odak hali bizimkisi.

Düşünce dünyanızı en iyi tarif eden isimler/filmler/kitaplar/albümler hangileri?
İsimleri saymaya kalkarsak bitmez. 🙂 ama, kendi yolunu, kendi emeğiyle ve kendi kendiliğindenliğiyle çizen, akış dediğimiz sonsuz algıyı idrak edip onunla iyi ya da kötü akabilmiş, gerçek bir duyguyu, hali dışa vurabilmiş her varlık bizi besler. Bu bir ağaç, bir hayvan hatta bir taş bile olabilir..

Hiç dinlememiş birine müziğinizi nasıl anlatırsınız?
Dinlemiş birine bile pek bir şey anlatmayı seçmezken, hiç dinlememiş birine muhtemelen bir şey anlatamayız ancak dinlemesini tavsiye edebiliriz ki o da çok tercih ettiğimiz bir durum değil. Deneyim esastır hep hayatta. Hele ki müzik kadar soyut bir olgu ancak deneyimle idrak edilebilir.

Şu ara kafayı taktığınız sanatçı/albüm/şarkı/soundtrack hangisi? Neden?
Mesela birkaç saat önce, 3.Murat Han’ın sözlerini yazdığı, Ali Ufki’nin bestelediği “Uyan Ey Gözlerim” adlı şarkıyı yeni bir düzenlemeyle kaydettik. 🙂

No comments

Leave a reply