2012’nin albümleri!

0 Posted by - 13 January 2012 - ALBÜM


Yılın ilk iki ayında yüzlerce albüm geliyor. Aerosmith, Black Sabbath, Bruce Springsteen & The E Street Band, Fiona Apple, Franz Ferdinand, Garbage, Linkin Park, Madonna, Outkast, Muse, U2, No Doubt, Pearl Jam, Phoenix, Rush, Sigur Ros, Soundgarden, The Sea and Cake, The xx, Van Halen. Hepsi albümleniyor. Listelere bakarken aralarından bazılarını not ettim…

“The Stars Are Indifferent To Astronomy” / Nada Surf:
Yedinci stüdyo albümleri bu ayın sonuna doğru yayımlanıyor. Kült grubumdur. Çok merak ediyorum acaba “Let Go”dan daha iyi bir albüm yapabilecekler mi? Türkiye’ye gelmesini dilediğim ama bir türlü yolları bu tarafa düşmeyen ekiplerden.

“Born To Die” /Lana Del Rey:
Yılın en merak edilen albümlerinden. Daha albümü olmadan Lana Del Rey “Video Games” ve “Born to Die” isimli şarkılarıyla ve kendi imkanlarıyla çekip Youtube’a koyduğu kliplerliyle tanındı zaten. Bakalım albümü nasıl çıkacak, dağ fare mi doğuracak…

“Old Ideas” / Leonard Cohen:
78 yaşındaki Cohen üstat albümün adını “Eski fikirlerle geliyorum” der gibi koymuş. Biz onun eski, yeni her türlü fikrini dinlemeye, şarkılarına eşlik etmeye hazırız. Bu albümden internete verilen ve ücretsiz dinlenebilen ilk şarkının adı “Show Me the Place”ti. Tadı damağımızda kaldı.

“Le Voyage Dans La Lune” / Air:
Air’in adını 1902 yapımı George Melies filminden alan albümü, filmin onarılan kopyasının orijinal film müziği olarak tasarlanmış. Ay’a fezaya yolculuk anlayacağınız.

“Love At the Bottom of the Sea” / Magnetic Fields:
90’ların başından bu yana ana akıma paralel giden alternatif çizgide tabiri caizse “zamansız” şarkılar üreten ekiptir. Hiç eskimez. Merakla bekliyorum Mart’t çıkacak albümlerini.

“Sonik Kicks” / Paul Weller:
Noel Gallagher ve Graham Coxon’ın da yer alacağı albüm 26 Mart’ta yayımlanıyor. Weller’ın 11’nci stüdyo albümünü sabırsızlıkla bekleyenlerdenim.

1 Comment

  • Ozan Utku Gezen 13 January 2012 - 15:29 Reply

    Franz Ferdinand’ın albüm haberini her yerde aradım ama bulamadım. Sayın Tez, eğer kesin bir bilgi varsa bizle paylaşır mısınız?

  • Leave a reply