ALBÜM // “Obi”-Kafabindünya

0 Posted by - 06 February 2012 - ALBÜM


Uzunca bir süredir Peyote’de konserler veren ve performansları artık klasik kabul edilen Kafabindünya ilk kez bir albüm yaptı ve yakın takipçilerinin iyi bildiği şarkılarını temize çekti diyelim.

Peyote Müzik etiketli bu enstrümantal albüm kapak tasarımından müziğine şahane bir bütün. Neredeyse eksiksiz. Postrock denen çok geniş alanın farklı köşelerinde dolanmayı seven Burç Tuncer, Can Söylemez, Korgün Akgün, Emrah Bekdikli ve Doğan Aydın inanılmaz bir atmosfer yaratıyor. Benim dinlerken tüylerim diken diken oldu. Bu pazar zaman ayırın, sindire sindire dinleyin. Özellikle bir diğer takip ettiğim ekip On Your Horizon’ın üyesi Gülşah Erol’un çelloyla eşlik ettiği “Binlerce Özür” çok etkileyici bir şarkı.
Kafabindünya’nın 2010 yazında kaydettiği albüm daha yeni çıktı. Umarım ikinciye bu kadar gecikmezler. Benim dileğim bu albümün plak versiyonunun da yayımlanması. Yakışır. Keşke kocaman bir açıkhava festivalinde gecenin assolisti olarak sahneye çıksalar ve müziklerini büyük bir volümle icra edip paslaşabilseler. Eminim şahane olurdu. Şimdilik pazar günü
CD player’ımızdalar. O da güzel…

4 Comments

 • zarrath 06 February 2012 - 22:01 Reply

  Bu albümü nerden edinebiliriz ?

 • rifatozpar 07 February 2012 - 22:01 Reply

  Ben İstanbul-Kadıköy’de Akmar Pasajı Hammer Müzik’ten aldım. O civarda Mephisto’da, Megavizyon’da ve Alkım Kitabevi’nde yoktu, ancak orada bulabildim.

 • Umut 07 February 2012 - 23:26 Reply

  2 gündür soruyorum sözümona müzik mağazalarına ama yok.
  İsmi duyanın bir GBT istemediği kalıyor.

 • Nurettin Akkaya 08 February 2012 - 11:47 Reply

  dr.com’da 10.49 TL – kapakta iyi

 • Leave a reply