Albüm // “Indigo” – Wild Nothing

0 Posted by - 08 September 2018 - ALBÜM

Çıkış tarihi: 30 Ağustos 2018

Yayımcı: SEE MUSIC

Jack Tatum (Wild Nothing) yeni albümü “Indigo” yayınlanır yayınlanmaz “albüm eleştirilerini okumaya en havalı alternatif, albüm dinlemek” diye yazdı Twitter’da. Biz gene de iki çift laf edelim. Siz sonra havalı havalı dinlersiniz Wild Nothing’i.

“Indigo” Tatum’un önceki iki albümde içinde iyice kaybolduğu indie – pop labirentinden çıkış albümü. Ne “Life of Pause”daki gibi standart şarkı formlarını zorlayan hareketler, ne “Empty Estate”deki gibi iki güzel şarkı dışında birtakım doğaçalama hallerinin üç dakikalara sığdırılması. “Indigo”, diğer nice New Yorklu indie popçudan farklı olarak yolunu bulmuş, ne yapacağın karar vermiş birinin üslubu ve müziğini yansıtıyor. Kolay algılanabilecek, dinlenecek bir albüm ve bu onun değerini düşürmemiş. En azından Tatum bu gerçeği anlamış. Bu anlayış da “Indigo”yu, ilk albüm “Gemini” ile daha geniş kitlelerce tanındığı “Nocturne” arasında bir yere koyuyor. Yani gezip tozup eski mahalleye dönme kararı.

Ben kendi adıma bu karardan memnun kaldım. Albümü dinlemeye doyamıyorum. Sadece açılıştaki “Letting Go” ya da devamındaki “Oscillation” gibi klasik Wild Nothing işleri değil ilgimi çeken. “Partners in Motion”ın electro – funky havalarını, “Shallow Water”ın uzun uzun acele etmeden şarkının içlerine doğru akan introsunu, “Canyon On Fire”ın ve pek çok benzeri up-beat şarkıya hayat veren gitar arpejlerini ilgiyle dinliyor insan.

Şu aralar herkesin ihtiyacı olan pozitif notaları duymak ve zevkle dinlemek bu albümle hiç zor değil.

Mehmet Tez

No comments

Leave a reply