Albüm // “Night Thaughts” – Suede

0 Posted by - 31 January 2016 - ALBÜM

suede 1Çıkış tarihi: 22 Ocak 2016

Yayımcı: Warner Music UK

Suede’in yedinci stüdyo albümü 90’lardan ışınlanmış gibi duruyor. Suede’i Suede yapan soylu acılar, estetik karamsarlık nöbetleri de aynen devam. Üç yıl önceki “Bloodsports” pek ilgi çekmemişti, sanırım çıktığı dönemde dikkati başka yere çekecek albümler vardı. Belki de o kadar iyi değildi.

Bu defa Suede en baba günlerindeki hit şarkılara benzer en az üç dört şarkıyı albüme koymuş. “Outsiders” şüphesiz ilk dikkat çeken şarkı. “Like Kids” ve “What I’m Trying To Tell You”da da eski Suede tadını alabiliyorsunuz. Bunlar hep güçlü nakaratları, melodileri olan şarkılar. Ancak “When You Were Young” gibi, “Pale Snow” gibi hatta açılıştaki uzun intro’suyla “When You Are Young” gibi parçalarda daha sinematografik bir anlatım var. Bunun da elbet açıklaması mevcut.

Albüme eşlik eden bir de film var. Yönetmen Roger Sargent yönetmiş. Suyun içinde giderek batan birisi var ve dibe çökerken bir yandan kendisini sarmalayan iplerden kurtulmaya çalışırken bir yandan da hayatını kara kare hatırladığını görüyoruz. Suede böyle.

No comments

Leave a reply