MASAÜSTÜNDEN NOTLAR – 26

0 Posted by - 05 August 2015 - ALBÜM, ÖNERİ

FOR ALL MY SISTERS – THE CRIBS

İngiliz gitar grubunun altıncı stüdyo albümü. Bu albümde prodüktör Ric Ocasek. 80’lerin pop rock ekibi The Cars’ın gitaristi olarak tanıdığımız Ocasek bugünün tercih edilen pop rock prodüktörlerinden. Dolayısıyla albüm güzel güzel popa giriyor, gitardan ödün de vermiyor. Daha ne olsun?

TEEN MEN – TEEN MEN

Teen Men’i oluşturan dört kişiden ikisi müzisyen, ikisi görsel sanatlarla uğraşıyor. Grup olmak da sadece grup olmakla bitmiyor. Görseli var, videosu var. Teen Men’in müziğindeki sadelik etkileyici. Nick Krill’in melodik vokalleri bazen MGMT’yi, bazen Vampire Weekend’i andıran müzikal yaklaşımlarla gayet iyi uyum sağlamış.
Bir pazar günümüzün fon müziği neden olmasın?

MUSIC FOR DRIFTERS – FIELD MUSIC

Enstrümantal albüm birbirini takip eden 20 kısa parçadan oluşuyor. Kendilerinden 1929 tarihli ringa avcılarını anlatan belgesel “Drifters”a yeni bir orijinal müzik yapmaları istendiğinde, İngiliz kardeşler David ve Peter Brewis art pop sularından uzaklaşıp derin denizlere açılmayı tercih etmişler. Çok da iyi olmuş.

CALLING OUT – EZTV

New York Brooklyn çıkışlı üçlü EZTV’nin birlikte ilk tecrübesi, Spiritualized’ın tur grubu olarak sahneye çıkmaktı. Indie pop ve rock sound’una sırtını dayayan albümdeki “The Light”, “Everything Was Changing” çok tanıdık formüller gibi geliyor kulağa. Sakıncası var mı? Ben bir sorun göremedim.

PERPETUAL MOTION PEOPLE – EZRA FURMAN

San Francisco çıkışlı Ezra Furman içten hikayelerini sade ama güçlü müziğiyle iletmeyi çok iyi beceriyor. Bazen Neil Young, bazen Rufus Wainwright dinler gibi olmamızın nedeni, aslında onun müziğinde hepsinden parçalar bulmamız.

MORNING/EVENING – FOUR TET

Kieran Hebden elektronik müziğin karanlık ve dar sokaklarında dolaşmaktan hoşlanan biri. Meydanları, bulvarları sevmez.
Bu albümü iki adet 20’şer küsur dakikalık şarkıdan (“Morning Side” ve “Evening Side”) oluşuyor.

No comments

Leave a reply