BU HAFTA DİNLEMENİZ GEREKEN 5 ALBÜM

1 Posted by - 12 January 2015 - ALBÜM

Çevrimiçi mecralarda görücüye çıkan, dinlemeden haftayı kapatmamanız gereken albümler arasında Belle and Sebastian gibi popüler isimler ile Viet Cong gibi yeni nesil cevherler var. NPR aracılığıyla servis edilen yeni Sleater-Kinney albümü en dikkat çekici olan, Kanadalı şarkıcı / söz yazarı Dan Mangan’ın albümü ise haftanın keşfi olabilir.

Sleater-Kinney – “No Cities to Love”
SleaterKinney_NoCitiesToLove_cover
90’ların kadınlardan kurulu efsanevi ekiplerinden Sleater-Kinney, 2006 yılında dağılmıştı. 2014 yılında açıklanan geri dönüşün ardından yeni albümleri “No Cities to Love” ile karşımızdalar. Grup bir dünya turnesine çıkmayı planlıyor. Albümü şuradan dinlemek mümkün. (Dinlemek için DNS veya VPN gibi çeşitli numaralar yapmanız gerekebilir.)

Belle and Sebastian – “Girls In Peacetime Want To Dance”
belle and sebastian
Belle and Sebastian, disko soslu yeni albümü ile karşımızda. Aslında şarkıların iskeletini incelediğinizde bildiğiniz Belle and Sebastian bestelerini dinlediğinizi fark ediyorsunuz. Ancak bu kez düzenlemeler, grubu dans pistlerine taşıyacak cinsten. Albüm şurada.

Dan Mangan + Blacksmith – “Club Meds”
club meds
Kanadalı şarkıcı / söz yazarı Dan Mangan ve yoldaşları Blacksmith, City Slang etiketli stüdyo çalışmaları “Club Meds”i görücüye çıkardı. Siz de bizim gibi Dan Mangan ile bu albüm sayesinde tanışacaksanız, ilk görüşte aşka hazır olun. Guardian aracılığıyla şuradan dinlemek mümkün.

Viet Cong – “Viet Cong”
viet cong
Women grubundan bas ve gitar ikilisi, gitaristleri Chris Reimer’ın kaybının ardından yeni bir yola çıktılar. Viet Cong, dört kişilik bir post punk projesi. Geçtiğimiz yıl yayınladıkları EP’nin ardından grup kendi adını taşıyan ilk albümü ile karşımızda. Albüm için şöyle.

Diagrams – “Chromatics”
diagrams
İngiliz folktranica grubu Tunng’un eski üylerinden Sam Gender yeni projesi Diagrams ile huzurlarınızda. Londra menşeli bağımsız plak şirketi Full Time Hobby etiketiyle yayınlanan “Chromatics”i şuradan dinlemek mümkün.

No comments

Leave a reply