Çıkmasını merakla beklediğim 3 albüm

0 Posted by - 31 August 2012 - ALBÜM

“Sun” – Cat Power: Chan Marshall, yani Cat Power “Altı yıldır boş boş oturmuyordum, yeni şarkılar yapmakla meşguldüm” demiş. Orijinal besteler içeren son albümünün üzerinden bu kadar zaman geçmiş meğer. Şaka maka 40 yaşına geldi güzel Cat Power. Albüm Flea’nin Los Angeles’taki stüdyosunda hazırlanmış. Albüme katkıda bulunanlar arasında enteresan bir isim var. Philippe Zdar. Onu 90’ların sonunda Cassius adı altında yaptığı dans şarkılarıyla (bkz. “1999”, “Feeling For You”) hatırlıyoruz. Ama kendisi Beastie Boys’un şahane albümü “Hot Sauce Committee Part Two”nun da prodüktörü. Phoenix ile de çalıştığını belirteyim Zdar’ın. Albümü çok merak ettim ben bunları duyunca.

“Shields” – Grizzly Bear: Memleketleri New York’tan kaçıp Texas’a gitmişler ve 10 yeni şarkı hazırlamışlar. Kuşların söylediğine göre albüm önceki “Veckatimest”ı aratmayacakmış. Gitar ve vokal sevenler merakla beklesin.

“Mirage Rock” – Band of Horses: İlk albümleri “Everything All The Time”ın büyük hayranıyım. Üçüncü albümlerinde giderek poplaştıklarını düşündüğümden acaba sırada ne var diye büyük meraktayım. Prodüktörleri Bob Dylan’dan The Rolling Stones ve Beatles’a efsanelerle çalışan efsane isim Glyn Johns. Bakalım onlara nasıl bir yol haritası çizdi.

1 Comment

  • cornflakes 31 August 2012 - 23:19 Reply

    cat power’ın albümü eylül’ün ilk haftası çıkacak denmişti, lakin 1 aydır albüm ortalıkta dolanıyor. manhattan şarkısı şahane.

    grizzly bear’ın albümünü de meraklıları bugün itibariyle dinleyebiliyorlar 🙂

  • Leave a reply