GİTAR MÜZİĞİ SEVENLERE İKİ SÜPER ALBÜM BİRDEN

0 Posted by - 25 February 2015 - ALBÜM

Gitar müziği seviyorsanız, sizi memnun edecek iki albüm internet üzerinden şu an ücretsiz olarak dinlenebiliyor. Biri efsane post-punk grubu Gang of Four’un yeni albümü. Diğeri ise, space-rock ikilisi Moon Duo’dan.

Gang of Four – “What Happens Next”
İngiliz post punk efsanesi Gang of Four, orijinal kadrodan yalnızca Andy Gill kalmış olsa da yıllara meydan okumaya ve üretim vermeye devam ediyor. Gruba bu albümde The Kills ve Dead Weather’dan tanıdığımız Alison Mosshart eşlik ediyor. Mosshart’ın yanı sıra Alman müzisyen/aktör Herbert Grönemeyer, the Big Pink’ten Robbie Furze, ve Japon gitarist Hotei de albümün konukları arasında. 24 Şubat’ta Amerika’da yayınlanan albüm soundcloud aracılığıyla paylaşıma açıldı.

Moon Duo – “Shadow of the Sun”
Moon Duo gitarist/vokalist Ripley Johnson ile tuşlu çalgılarda Sanae Yamada’dan oluşan bir ikili. Gruba davul ve drum machine’de John Jeffrey destek çıkıyor. Moon Duo’nun müziği basit ve çiğ gitar riff’lerinin yoğun gitar efekti ile beslenerek ve psikedelik klavyeyle bir bütünün parçalarını oluşturmasıyla meydana geliyor. NPR stream’e açtığı albüm için ‘druggy’ tanımını kullanmış, bizden söylemesi.

No comments

Leave a reply