Gülçin’e “Bravo”!

0 Posted by - 03 February 2011 - ALBÜM


Hepsi’nin sarışın üyesi Gülçin yola kendi besteleriyle tek başına devam ediyor. R&B ve soul’u Türkçe popa uyarlamayı denediği albümünde hiç fena değil.

Bu üç şarkılık albüm (maxi single diyelim) kısa bir intronun ardından “Bravo!” adında güçlü bir ritim ve blues şarkısıyla açılıyor. Düzenleme iyi, vokaller çok başarılı.
Şarkı çok akılda kalıcı. Gülçin kalbini kıran bir “beyefendi”ye ağzının payını veriyor (kısaca böyle diyelim). “Ara Ara” biraz daha pop electronica, hip hop ruhunda bir şarkı. “Aradığınız kişi şu anda başka biriyle” cümlesi üzerine inşa edilen, “Bir daha yemezler” temalı bir aşk küskünü şarkısı. Olur. Neden olmasın…
“Yastıklara sarılıp yatar mıydın?” klasik bir soul baladı. Saksafonda Toygun Sözen şarkının hakkını veriyor. Gülçin de, nasıl derler, “şarkıyı taşımayı bilmiş”… Şarkıda Gülçin “Ben olmasam hemen başkalarıyla olur muydun?” şeklindeki yaklaşımıyla durup dururken kendine eziyet eden, karşıdaki adamı da hayatından bezdiren kadın tipini gündeme taşımış. “Bravo”nun bir de Özgür Buldum tarafından yapılmış bir dans versiyonu var albümde. Şaka maka, Gülçin’e “Bravo”. Bu hafta dinlediğimiz en iyi pop albümü bu. Çok iyi bulduk. Not ettik. Takibe aldık.
“Bravo!”Gülçin (Avrupa Müzik)

No comments

Leave a reply