GÜNÜN ALBÜMÜ // “Plowing Into The Field Of Love” – Iceage

0 Posted by - 01 October 2014 - ALBÜM, HAFİF TV

Kopenhag menşeli grup Iceage, 6 Ekim’de fiziki olarak yayınlanacak yeni albümleri “Plowing into the Field of Love”ı Youtube üzerinden ön dinlemeye açtılar.

2011 çıkışlı “New Brigade” ve 2013’te yayınlanan ikinci albümleri “You’re Nothing” ile Pitchfork’tan The Washington Post’a birçok müzik otoritesinden yüksek not alan grup, noise’a çalan post-punk çerçevesinde müzik yapıyor. Yeni albümleri “Plowing into the Field of Love” için, grubun ilk iki albümdeki noise’a daha yakın duran çiğ sound’undan biraz uzak diyebiliriz. Genç Danimarka punk’ları olgunlaşmışlar ve müziklerine üflemeli ve tuşlu çalgılar eklemlemişler. Bunun yanında grubun solisti Elias Bender Rønnenfelt bu kez daha ‘içli’ okuyor sanki.

Birtakım çevrimiçi ortamlarda bulunuyordu zaten albüm. Albümden yayınlanan üçüncü single “How Many”yi duyunca, dayanamayıp indiregandi yollarına girmiş ve birkaç gün kulaklığımızdan eksik etmemiştik. Bakın bakalım, beğenecek misiniz?

1 Comment

  • ICEAGE’DEN KARA FİLM TADINDA VURUCU BİR KLİP | Hafif Müzik 21 November 2014 - 11:22 Reply

    […] üçüncü stüdyo albümü “Plowing Into the Field of Love” 6 Ekim’de raflardaki yerini aldı. Albümden “Against The Moon” isimli şarkıya […]

  • Leave a reply