MASAÜSTÜNDEN NOTLAR – 2

0 Posted by - 12 January 2012 - ALBÜM, ÖNERİ


Bu kış iyi sakallı romantik yaptı. Etraf pardösülü-ceketli duygulu adamdan geçilmiyor. Onur Mete de bu kulvarda çalışmalarına başlamış olmalı ki masamın üzerinde albümü.

Kapağında yanık sesli ve smokinli bir romantik olarak öyle oturduğuna bakmayın, albümün içinde bir mezarın başında ceketini sermiş perişan bir şekilde ağlıyor. Ve elbette bunu şakır şakır yağmur altında yapıyor çünkü başka türlü insan nasıl romantik serseri olabilir ki?
“Bin defa ölemem, ben senden gidiyorum” gibi insanın içine işleyen cümlelerde de derinden sarsılmıyorsanız; latin gitarlar, hüzünlü piyano arpejleri, “bende bu sevda olmasa”, “masmavi göğümüz bulutlu kaldı”, “taştan soğuk duvarlar içinde, zaten yüreğim dar içimde” falan da diyor Onur Mete. Ben bu albümde kesin güneş de doğuyordur diye düşünmeye başlamışken “Sen ilkbahar, ilk açan güneşim” dizesiyle karşılaştım. Ardından “Bende bir yürek var istesen de susturamazsın”ı görünce ağlamaya başlamışım.
Müzik sektörüne sesleniyorum. Bir yenilik olarak güneşli havalarda takılan, ağlayan, sarsılan, üzülen perişan olan romantik serseri konsepti üzerinde çalışırsanız geleceğe sağlam bir adım atmış olursunuz. O alanda büyük boşluk yaşanıyor.

1 Comment

  • Fatima 14 January 2012 - 13:01 Reply

    Öylesi siyah-beyaz fotoya o nasıl bir “Ben Onur Mete” fotoşopudur?!

    Albümün ismini gördükçe “sorduk mu!” deyip keh keh gülüyorum kendi kendime.

  • Leave a reply