Masaüstünden notlar – 28

0 Posted by - 20 November 2015 - ALBÜM, ÖNERİ

“BLOOD” – LIANNE LA HAVAS

Müzik dünyası alternatif âlemlerden devşirdiği yeni divasını bulmuş gibi. “Is Your Love Big Enough” isimli ilk albümüyle kendi halinde aşk şarkıları söyleyen La Havas, yeni albümüyle bu defa kabuğundan çıkıp büyük kalabalıkları etkileyecek gibi duruyor. Caz ve soul’un en yeni yorumlarını bulabileceğiniz bir albüm. La Havas’ın cidden çok etkileyici olan vokaliyle dinlemelere doyulmaz.

“DRY FOOD” – PALEHOUND

Boston çıkışlı gitarist ve şarkıcı Ellen Kempner’ın müziğinde antrenmanlı kulaklara aşina bir hışırtı, detonasyon, arıza, standart dışı bir “kasten bozma” var. Bunu şahane gitar sound’uyla başarıyor. Sanatçının bu albümünde sekiz şarkı var. Ben sürüden ayrı, ilham verici buldum müziğini.

“QUARTZ BIJOU” – FLY GOLDEN EAGLE

Eneteresan bir konsept. Albüm, Alejandro Jodorovski’nin 1973 tarihli “The Holy Mountain” filmine eşlik etmek üzere hazırlanan 12 şarkıdan oluşuyor. 70’lerin saykodelik rock ortamından esintiler bol. Ben Trimble o yılların rock’n roll’undan hayli etkilenmiş, çok açık. Pek çok isim sayıyor etkilendiği isimler arasında, ben saymadığı yerden hatırlatayım dedim. Budgie dinlese pek beğenir. 70’lerdeki ruh ikizini bulmuş olur.

No comments

Leave a reply