Masaüstünden notlar – 29

0 Posted by - 02 December 2015 - ALBÜM, ÖNERİ

“TOMORROW WILL BE BEAUTIFUL” – FLO MORRISSEY

1994 doğumlu İngiliz folk şarkıcısı Flo Morrissey bu ilk albümünün ardından hayli ilgi gördü. Müziğinde bir yanıyla Lana Del Rey göndermeleri seziliyor. Ancak Flo Morrissey’in orijinallik sorunu var. Anneannesinin elbise dolabından giyinen, 20 yaşında, içine kapalı kız hallerinin bir adım ötesine geçmesi gerekir.

“BEAUTY BEHIND THE MADNESS” – THE WEEKND

Neo-soul, inde R&B gibi kavramlar, soul vokalli müziklerin yeni nesil melez müziklerle evliliğinin sonucu. Kendine The Weeknd demeyi tercih eden Kanadalı şarkıcı, söz yazarı, prodüktör Abel Tesfaye de tarzın hakkını verenlerden. Hatırlatayım, Nükhet Duru sample’lı “Often” bu albümde yer alan yeni nesil şarkılardan.

“MILEY CYRUS AND HER DEAD PETZ” – MILEY CYRUS

Pop müzik tarihinde bu gözlerin görüp şu kulakların duyduğu en klişe “asi gençlik girişimciliği” olarak kayıtlara geçen (benim kayıtlarıma) Miley Cyrus yeni albüm yaptı. Üzülerek görüyorum ki müziğini sevdiğim The Flaming Lips’ten Wayne Coyne 23 şarkıdan 14’ünü yapmış, (Miley ona âşıkmış ama “seks olarak değil yani” demiş, yanlış anlamayın). Dünya gençliğine hayırlı olsun (bence beğenmeyecekler).

No comments

Leave a reply