Masaüstünden notlar – 33

1 Posted by - 19 December 2015 - ALBÜM, ÖNERİ

“Dodge and Burn” The Dead Weather
Son albüm “Sea of Cowards”dan bu yana beş yıl olmuş. Zaman hızlı geçiyor ama anlaşılan The Dead Weather bundan pek etkilenmiyor. 40 yaşına gelmiş bir Jack White var karşımızda ve müzik vizyonu hiç değişmemiş. Kah imza niteliğindeki gitar riff’leriyle, kah davul çalarken, kah vokaliyle karşımızda. Dörtlü iyi takılıyor ancak ne yaparlarsa yapsınlar The White Stripes’ı andırmaktan öteye geçemiyorlar. Bu durum da orijinalliklerini hep sorgulatıyor.

“Stories” – Avicii
İsveçli süperstar DJ ve prodüktör Tim Bergling’i tanıyoruz. Klasik EDM ritim yapısı üzerine sevdiği şarkıların nakaratlarını ve anaokulu melodilerini iliştirerek 23 yaşında dünyanın en zengin müzisyenlerinden olan Avicii’yi yani. Sonsuz bir esrik pozitiflik hali ve elbette sonsuz ticari kaygılarla yapılmış bir albüm bu. 3-B sınıfından Avicii arkadaşımızı tebrik ediyoruz.

“We The Generation” – Rudimental
İnternete girin, Geejam Recording Studios diye Google’layın. Jamaika’nın en güzel koylarından birinde yer alan bu stüdyoyu zamanında Amy Winehouse da kullanmıştı. Neyse sadede geleyim, Rudimental pek çok hit barındıran şahane bir drum’n bass albümüyle karşımızda.

No comments

Leave a reply