Masaüstünden notlar – 34

0 Posted by - 22 December 2015 - ALBÜM, ÖNERİ

“Angels & Ghosts” – Dave Gahan & The Soulsavers

İngiliz prodüksiyon ekibi Soulsavers daha önce Mark Lanegan, Bonnie Prince Billy (Will Oldham), Mike Patton (Faith No More) gibi isimlerle çalıştı. Dave Gahan ile birlikte bu ikinci çalışmaları. Depeche Mode’un elektronik sound’unu bir kenara koyun. Bu albümde gitarlar, davul, piyano gayet organik bir müzik var. Gospel, blues temelli melodiler ve Dave Gahan melankolizmi. Özlemişiz…

“As If” – !!!

Chk Chk Chk’in müziğinde her zaman yer alan disko ve funk’ın ayak izleri burada da ayan beyan ortada. Ancak Kaliforniya çıkışlı ekip bu defa elektronik dans müziğine yakın seyirlerde. Genel olarak yüksek enerjili, dans kulübü müziklerine dümen tutuluyor. Bu albümde daha iyisini bekler miydik? Evet.

“Thank Your Lucky Stars” – Beach House

Beach House birkaç ay önce yayımladığı “Depression Cherry”nin ardından sürpriz yaparak yeni bir albümünü daha paylaştı. “Depression Cherry”nin daha radyo dostu sound’u ve melodileri burada yerini daha mütevazı düzenlemelere bırakmış durumda. Bir tür B yüzü gibi. “Thank Your Lucky Stars” öncekinden daha farklı bir tonda değil.

No comments

Leave a reply