Masaüstünden notlar – 36

0 Posted by - 10 January 2016 - ALBÜM, ÖNERİ

“Kapılar” – İhtiyaç Molası

İhtiyaç Molası son albümü “1.5”tan 11 yıl sonra yeni bir albümle çıkageldi. Albüm bu dönemde muhtelif vesilelerle bestelenen ve konserlerde icra edilmiş şarkıları içeriyor. İhtiyaç Molası’nın eklektik, müziğin değişik alanlarından esinlenmeye hevesli melodik tarzı hâlâ etkileyici. “Kapılar”, “Canım Feda”, “Topla Kendini”, “Gafil” farklı özelliklere sahip, ustaca kaydedilmiş, tekrar dinleme ihtiyacı uyandıran şarkılar.

“Roger Waters The Wall” -Roger Waters

İstanbul’da da izleme fırsatı bulduğumuz Roger Waters’ın The Wall Turnesi, son 10 yılın görülmeye değer büyük turnelerinden biriydi. Albümü zaten bizim kuşak ezbere bilir. Waters bu turneyi ve ardından bu live albümü, bağ kurabileceği yeni nesillere yaptı (kayıtlar Atina, Manchester ve Buenos Aires’te yapılmış). Bu albümün her müzikseverin evinde bulunması gerekir.

“Purple” – Baroness

Heavy metal seven biri için yılın en mutlu mesut anları bu albümü dinleyerek geçirdiği zamanlardı herhalde. Yeni ve kaliteli albümleri ayıklamanın ve fark etmenin giderek zorlaştığı bir müzik bombardımanı altında yaşıyoruz. “Purple” hemen kendini belli ediyor. Şahane gitar müziği, insanı içine çeken melodik besteler…

“Born In The Echoes” – Chemical Brothers

“Go” ve St. Vincent’lı “Under Neon Lights” albümün iki single’ı ve neden bunların seçildiğini anlamak zor değil. Albümün moody haline tezat bu iki şarkıyla çıkmak bugünkü EDM cangılında rekabete girmek için en doğrusu. “Go” yukarı taşıyan klasik bir hit adayı. “Under Neon Lights” olsa olsa “party starter” olabilir.

No comments

Leave a reply