ODUNCU GÖMLEĞİNİZİ GİYMEYİ UNUTMAYIN!

0 Posted by - 27 February 2013 - ALBÜM

2000’lerin başında rock revival vardı. The Strokes’tan Interpol’e yeni nesil indie rock grupları akın ediyordu. Onlar başarı sağladı, şimdi sıra yeni nesil folk ve country gruplarında.
2005’te kurulan ancak ilk albümünü 2012’de yayımlayan The Lumineers bu yıl Grammy adaylarındandı. Zamanında New York’ta yaşam mücadelesi veren ama müzik piyasasındaki rekabetle ve hayat pahalılığıyla mücadele edemeyen elemanlar Colorado’nun Denver şehrine taşınmış ve kapanıp müzik yapmış. The Lumineers şarkıları pop ve folku bir araya getiren banjolu, akustik gitarlı, bol perküsyonlu ve el çırpmalı şarkılar. İnsanın tırı sağa çekip bir diner’a giresi, servis elemanına “kahveyle hamburger” diye bağırası geliyor (oduncu gömleğinizi giymeyi de unutmayın).

İstanbullu gruplara tavsiye: Pılı pırtıyı toplayın, Yozgat ya da Sivas gibi bir şehre taşının, düşük maliyetli bir hayat sürün, kapanıp müzik yapın ve yepyeni bir sound’la dönün. Bunu başarın.
“The Lumineers” / The Lumineers
23mlcmt-mehalbum1lumineers2

2 Comments

  • ünal 01 March 2013 - 08:18 Reply

    İstanbullu gruplar “Yozgat ya da Sivas gibi bir şehre taşınsa bile” yapabilecekleri en iyi şey “Arsız bela”dan hallice bir girişim olabilir.Bizde revival şu sıralar büyük ev ablukada,halimden konan anlar,yüzyüzeyken konuşuruz gibi akustik gruplar ne yazık ki sanırım.Arctic,libertines,kooks gibi brit grupların pulp vari şarkı sözlerine abanarak yaptığı şaircilik oynama sürüyor.O da bitecek bir gün. Oysa bizde denenmemiş o kadar çok şey var ki.El oğlu countrysini folkunu yeniden canlandırsın bizse onların çoktan bitirdiği revivallara özenmeye 20 sene sonradan başlayalım. Ne yazık!

  • alper 04 March 2013 - 18:53 Reply

    ünal’a katılmamak elde değil..
    “çay koysam içermiyiz ?” “ütüyü fişten yeni çektim” “özlemler gelmedi mi daha?” “twitter kuşu” yeni grup isimleri olabilir.. ” yaptığımız çok özel bi müzik,fazla anlaşılmaya ihtiyacımız da yok..sonic youth anlaşıldı da nooldu ?” anlayışında, “post rock hesabından işler yapıyoruz,nası olsa bu yemek daha çok su kaldırır” kafasında taptaze grupları bekliyoruz..

  • Leave a reply