ŞARKILARDAN NOTLAR…

0 Posted by - 14 May 2013 - ALBÜM

“Kalan Giden Benim” – Koray Candemir
Koray Candemir farklı ekiplerle, bu ekiplerin farklı kombinasyonlarıyla müzik yapmaya devam etti ve kafamı o kadar karıştırdı ki en son kiminle çalışıyor grubun adı ne emin değildim. Neyse ki sadece kendisi olarak bir albüm yaptı. 2001’deki ilk solo albümünün ardından bu ikinci. Adı “Yarım Kalan”. İlk şarkı “Kalan Giden Benim” güzel şarkı olmuş, sözleri Esin İris yazmış, dinledik beğendik. “Sortaç falan olacağına bu olsa ya yaz hit’i” diye içimizden geçirdik.

“Get Lucky”
Daft Punk
Valla Daft Punk’ı seven ona bayılır, sevmeyen de hayat boyu sevmez. Ben ilk gruptayım. “Get Lucky” şahane bir şarkı. Çok basit, dinleyene “Bunu ben de düşünebilirdim ne yani” dedirtiyor. O yüzden de şahane. Pharrell Williams’ı da severiz NERD’den saygı duyarız. Her şey şahane. Tek sorun, o kadar çok dinledim ki zehirlenmek üzereyim.

“Check My Heart”
The Pastels
The Pastels yeni albüm hazırladı. 15 yıl sonra. 90’lardan bir şeyler geri dönecekse böyle dönsün. İlk single “Cehck My Heart”ı dinler dinlemez favorilere aldım, like ettim, yıldızladım, kalpledim yaptım bir şeyler anlayın işte. Pazar sabahı pikniğe giden ve gerçekten hayatta derdi tasası olmayan mutlu biri olduğunuzu hayal edin bir an. İşte öyle bir şarkı.

No comments

Leave a reply