The Black Keys’İn beklenen albümü “Turn Blue” burada!

0 Posted by - 06 May 2014 - ALBÜM

The Black Keys’in merakla beklediğimiz yeni albümü “Turn Blue” yayınlanmasına bir hafta kala iTunes üzerinden stream’e açıldı. Albümü şuradan dinlemek mümkün.

İnce ince bir iki kelam etmek gerekirse; albüm için rahatlıkla, ikilinin ‘ustalık dönemi’ işi diyebiliriz. Grubun 12 yıllık kariyerinde yayınladığı 8. stüdyo çalışması olan “Turn Blue”, Danger Mouse’ın prodüktör koltuğunda oturduğu dördüncü The Black Keys albümü. “Attack & Relase” ile başlayan Danger Mouse döneminin bize göre en sıkı işi “Brothers” idi. Onun takipçisi “El Camino” yüksek temposu ile grubu indie alemlerinin en sevilen rock duo’su haline getirse de “Brothers”çıları çok da tatmin edecek bir iş değildi. Önümüzdeki hafta pazartesi günü yayınlanacak olan “Turn Blue” ikilinin yaptığı en iyi işlerden biri olarak anılacak muhtemelen. Albüm, psychedelic blues’a çalan dokunuşlar, the Black Keys groove’unu hissedebileceğiniz moody parçalar, tıpkı Brothers’taki gibi hem “I’m Not The One” benzeri damar blues’lar (albüme adını veren “Turn Blue” olabilir) hem de “Howlin’ For You” türü catchy şarkılar (bu albüm için “Fever” olabilir) içeriyor.

1 Comment

  • YENİ VİDEO // BLACK KEYS – “WEIGHT OF LOVE” | hafifmuzik 14 August 2014 - 22:04 Reply

    […] Keys 12 Mayıs’ta yayınladığı 8.Albümü “Turn Blue” da yer alan “Weight of Love” için sıra dışı bir video yayınladı. Theo […]

  • Leave a reply