Uzay yolları taşlı: Bubİtuzak’la tanışın

1 Posted by - 08 March 2014 - ALBÜM, KONSER

İki eski Çilekeş elemanı yanlarına eski Kreş’in davulcusunu alıp sıra dışı bir “trio” oluşturdu, “Uzay Yolları Taşlı” isminde bir albüm yaptı. Bubituzak adlı bu trio ile tanışın

Ali Güçlü Şimşek “Uzaya gitmeye karar verdik. Kim önce o kadar para bulursa diğerlerini de götürecek” dedi kısaca ve şarkıya girdi. Albümün adını taşıyan şarkı “Uzay Yolları Taşlı”. Muhtelif tarzlara odaklanan 11 şarkı var. Sağlam bir garaj müziği, bazen funk, bazen reggae ve ska’ya selam çakan bir gitar sound’u.

Trio genellikle çok iyi müzisyenlerin altından kalkabileceği bir format.
Çok iyi değilsen trio olamazsın (kötü trio olmaz ama bir sürü kötü kuartet vardır).

08mlcmt-mehbubituzakcanli

Eski Çilekeş gitaristi Ali Güçlü Şimşek gitar yanında solist de olmuş. Ses rengini Çilekeş’teyken çok beğendiğim Görkem Karabudak basta ve geri vokalde. Ama önünde derme çatma eski usul bir klavye var. Bir eliyle akorları basıp melodileri yapıyor, diğer eli basın perdeleri arasında gidip geliyor. Tek elle bas, aynı anda diğeriyle klavye çalmak sağlam parmak, doğru koordinasyon ve iyi bir efekt ayarı demek. Sorun yok.

Davulcu Emrah Atay, Rolling Stone’u yayımlarken sevip takip ettiğimiz ekip Kreş’in eski davulcusu. Bir adet “deli dâhi” gibi davulun başında dokunmadık santimetrekare bırakmadı.

Babylon’daki albüm lansman konserleri kalabalık, enerji dolu ve her şeyden öte samimiydi. Kaliteli müzisyenlerin yollarına gelişerek ve yeni dünyalarda devam etmesini seviyorum.

Bu arada Ali’nin “Bir cover yaptık, çok da güzel oldu” diye anonsladığı 1974 tarihli Özdemir Erdoğan bestesi “Aç Kapıyı Gir İçeri”ye yaptıkları yorum iyiydi. Tercih ve düzenleme çok isabetli.
Bubituzak’ın bu ilk albümünde yer alan şarkıları eminim bu yaz çok duyacaksınız. Duymakla kalmayın, bir konserlerine de gidin mutlaka. Sahnede çok iyiler.

No comments

Leave a reply