Freddie Mercury’nin son videosundan kamera arkası görüntüler

0 Posted by - 27 October 2015 - BİR ZAMANLAR

1991 Yılında 45 yaşındayken, yakalandığı AIDS hastalığı nedeniyle hayata veda eden İngiliz şarkıcının son klibinden geriye kalan sahne arkası görüntülerde, yaşanan duygusal anlar gözler önüne seriliyor.

Yaklaşık bir ay sonra (24 Kasım) ölümünün 24. yılında yine bütün dünya onu anacak, şarkılarını dinleyecek ve yaşadıklarını konuşacak.

Roger Taylor ve Brian May ile birlikte 1970 yılında başladığı Queen macerası boyunca rock müzik tarihine geçecek onlarca şarkıya imza atan Mercury, 1987 yılında Paskalya’dan hemen sonra AIDS’e yakalandığını öğrendi. Uzun süre basından saklanmaya çalışan hastalık 1990’da artık gizlenemez hale gelmiş ve gittikçe güçsüzleşen Freddie artık veda hazırlıkların başlamıştı.

Grubun tam kadro yaptığı son albüm Innuendo‘da yer alan “These Are the Days of Our Lives”, çalışmadaki lider parçalardan bir tanesiydi ve video çekimleri için İsviçre’nin Montrö kentindeki stüdyoya gelen Freddie Mercury, son defa kamera karşısına geçerek adeta veda şarkısını söylüyordu.

Çekimler sırasında orada olan Brian May’e göre Freddie o kadar bitkindi ki, yüzündeki çöküntüyü saklayabilmek için bazen saatlerde makyaj yapıyor ve bir kadehi bile ancak iki eliyle tutabiliyordu.

30 Mayıs 1991’de video çekimleri tamamlandı ve şarkı, Mercury’nin doğum günü olan 5 Eylül (1991) günü, yani ölümünden yaklaşık 2,5 ay önce single olarak piyasaya sürüldü.

işte videonun bitmiş hali:

*Kaynak: Openculture.com

No comments

Leave a reply