Tarihten // Rol kapmaya çalışan dansçı kız: “Madonna” (1982)

0 Posted by - 19 November 2015 - BİR ZAMANLAR

Uzun favorili, İspanyol paçalı 70’li yıllar geride kalmış ve kabarık saçlı, vatkalı 80’li yıllar henüz yeni başlamıştı.

1980 Yılında gösterime giren ve baş rollerinde Irene Cara ile Lee Curreri’nin oynadığı Alan Parker filmi Fame (Şöhret), kısa sürede bir fenomen olmuş ve adeta yaratıldığı on yılın da sembollerinden biri haline gelmişti.

fame 1980

Film bütün dünyada o kadar büyük bir ilgiyle karşılandı ki, 1982 yılında aynı senaryo bir dizi olarak televizyona aktarıldı ve tam 5 yıl boyunca en çok izlenen yapımlardan birisi olmayı başardı.

Fame için oyuncu seçmelerine katılan hevesli gençlerin çoğu evlerine hayal kırıklığı içinde döndüler ve onlardan bir tanesi de 21 yaşındaki dansçı Madonna Louise Ciccone’ydi.

Aşağıdaki video, henüz yıldızı parlamamış ve yırtmaya çalışan Madonna’nın belki de ilk profesyonel bant kayıtlarından biri olabilir. Görüşmenin başında, 1958 doğumlu Madonna her ne kadar yaşını 21 olarak söylese de, kimilerine göre aslında bu çekim Film için değil, 1982’de gösterime giren dizi için yapılmış.

Sonuç olarak Madonna o gün, almaya çalıştığı Doris rolünün kapıp “Şöhret”in bir parçası olamamış ama çok değil, birkaç yıl sonra şöhretin ta kendisi olmuş.

No comments

Leave a reply