AMBIENT, ELECTRONICA, CAZ ve DUBSTEP AYNI SAHNEDE: SUBMOTION ORCHESTRA

0 Posted by - 28 November 2014 - KONSER

Leeds çıkışlı Submotion Orchestra, Salon İKSV sahnesine konuk oluyor. Grup jazzy ve soul’a yatkın sedalarını, ritimlerde dubstep ruhunun hissedildiği, kendilerine has electronica meşrebiyle harmanlıyor.

2009 yılında yayınlanan EP ile profesyonel müzik kariyerine ilk adımı atan ekip, 2011 yılında “Finest Hour” isimli ilk uzunçalarını çıkardı. O albümü, bir sene sonra çıkan “Fragments” takip etti. Submotion Orchestra’nın bu yıl içerisinde yayınlanan son çalışması “Alias” grubun Ninja Tune etiketi taşıyan ilk albümü. Ninja Tune, kadrosuna yeni kattığı Submotion Orchestra’nın bu albümü için, ‘bu kez daha büyük, daha parlak ve daha yoğun bir çalışmayla karşınızdalar’ diyor.

Sahneye 7 kişilik geniş bir kadroyla çıkan grup, performansın hakkını veriyor. Ambient’tan electronica’ya dubstep’ten caza bahsi geçen her türü bir tutam iliştiriyor müziğine ve vaadinin arkasında duruyor.

Grup 28 – 29 Kasım’da Salon sahnesinde iki konser verecek. Submotion Orchestra’nın müziğine dair fikir sahibi olmak isterseniz hemen aşağıdaki video yardımcınız olabilir. Fırsatınız varsa kaçırmayın.

No comments

Leave a reply