Babylon Soundgarden Çeşme’ye sayılı gün kaldı!

0 Posted by - 26 August 2012 - KONSER

Babylon Soundgarden festivali geçtiğimiz yıl ilk kez yine Çeşme’de gerçekleştirdiğinde giden gören herkes tadına doyamamıştı. Bu sene etkinliğin hem İstanbul ayağı düzenlendi hem de Çeşme ayağının ikincisi düzenlenecek. İstanbul’da gerçekleşen ayağı pek keyifli geçmişti, şimdi sıra Çeşme’de; üstelik son iki senedir UK Top 40’leri altüst eden İngiliz dans müziğinin yeni ismi Example da kadroda yer alıyor.

Babylon Soundgarden Çeşme, bu ayın son iki günü 30-31 Ağustos tarihlerinde Çeşme’de Ayayorgi koyunda Babylon tarafından işletilen plajda gerçekleşecek. Festival iki gün boyunca aralıksız müzik şiarıyla yola çıkmış ve line-up’a baktığımızda görüyoruz ki bu lafının hiç de altında kalmıyor. İlk gün pek groovy cover’larıyla kıpır kıpır etmekten öte sizi dans etmeye zorlayacak olan Elif Çağlar’ın vokalleri üstlendiği Four In The Pocket, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions ve Türk rock müziğinin gedikli ekipleri Replikas ile Duman sahne alacak. İkinci gün ise Kolektif İstanbul ile doya doya göbek atabilir, Multitap ve Bedük ile yavaş yavaş dozu artırıp İngiliz dans müziğinin parlayan yıldızı Example ile iyice zıvanadan çıkabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak ise Style-İst, Shangri-La Soundsystem, Dancing Birds Feel The Beat, Tobumusikizm, İzmirlilerin yakından tanıyacağı 1888 DJ’leri, kış aylarında Babylon İstanbul’a en hareketli gecelerini yaşatan üçlü Club Bangkok ve artık kültleşen Oldies But Goldies performansları ile Mabbas ve Murat Beşer iki gün boyunca aralıksız müzik ziyafeti sunacaklar.

Eğer yaz bitmeden son bir kaçamak düşünüyorsanız Babylon Soundgarden Çeşme sizin için biçilmiş kaftan. Sabahın erken saatlerinde gidip hem güneşlenip denize girebilir hem de tüm gün aralıksız devam edecek müzikle keyfinize bakabilirsiniz. Example’ın Türkiye’ye ilk defa uğrayacağını da göz ardı etmemek lazım…

No comments

Leave a reply