Bon Jovi’ye erkenden bilet alanlar kazıklandı mı?

0 Posted by - 02 July 2011 - KONSER

Bu ifadeyi kullanmak istemezdim ama bir bardak soğuk su içmelerini tavsiye ediyorum erken bilet alanlara.
Çünkü 8 Temmuz Bon Jovi konseri biletleri, konsere bir hafta kala yüzde 30 oranında ucuzladı. (Edit: Şu anda fırsat sitelerinde yüzde 50 indirimli biletler dolaşıyor.) Yani aylar önce biletler ilk satışa çıktığında heyecanla koşup bilet alan hayranlar yüzde 30 oranında zararda.
Bu konuda bana pek çok mesaj geldi. Bunun üzerine konseri düzenleyen Purple yetkililerini aradım. Kendilerinden resmi bir basın açıklaması alamadım.
Ama “adını vermek istemeyen bir yetkili”nin anlattıklarını derleyebilirim.
Bir kere organizatör bu hakka sahip. Yani yapılan tamamen yasal. Ama yasal demek adil demek değil. Bir adaletsizlik söz konusu.
İkincisi bu sadece bu konserde uygulanmıyor. Son dakika bilet fiyatı düşürmek dünyada da uygulanan bir bilet satış stratejisi ve çok tartışılıyor.
Karşıt görüş bir daha kimsenin erken bilet almayacağını iddia ediyor. Çünkü kimse tekrar kazıklanma riskini göze almayacak. Son dakikaya kadar bekleyecek. Bu da risk doğuruyor.
Bu uygulamayı savunan görüşe göre de organizatör konserin dolu geçmesi için her türlü tedbiri alır. Bu hem seyirciler hem de sanatçı açısından önemli. Erkenden bilet alanlar da dahil kimse boş bir salonda konser izlemek istemez.
Sonuç mu?
Bir: Bon Jovi biletleri beklenildiği kadar iyi satmadığından bu uygulama var.
İki: Erken bilet alanlar için yapacak bir şey yok, soğuk su kürü ve şakaklara masaj dışında…
Üç: Bir daha Türk insanı erkenden bilet almıyor diye kimse sızlanmasın. Bu şartlarda kimse almaz, haklılar…

9 Comments

 • manuk 03 July 2011 - 11:21 Reply

  her konser öncesi aynı dert.. erken bilet alalım mı, almayalım mı..

 • Beyduhan 03 July 2011 - 13:17 Reply

  Aynı sıkıntıyı Jamiroquai konserinde de yaşadık. Yasal masal ben anlamam, kimsenin böyle bir adaletsizlik yapmaya hakkı yok.

  Aynı konseri ben 108 tl’ye aldığım biletle izleyecekken 54 tl’ye “fırsat” bileti alan adamı orada görürsem hem bileti satana çok temiz küfür ederim hem de bileti alana güzelinden bir sopa atarım.

  Jamiroqui konseri ertelenmeden önce 4000 adet “fırsat” bileti satılmıştı. Huzurlarınızda organizasyon şirketine ve indirimli bilet alanlara en içten duygularımı iletmek istiyorum.

 • CETIN 03 July 2011 - 18:21 Reply

  Bu sene yaşattıklarından sonra kimse BKM ve Purple Concerts etkinliklerine erken bilet almaz. Türkiye’de ki organizatörler kendi ayaklarına kurşun sıkıyorlar sonra da ağlıyorlar ah şu vergiler diye..

  Dünya’da son dakika bilet indirimi strateji değil en azından az zarar edelim mantığı türkiyede ki gibi. Dünya bu kadar küçülmüşken yurtdışında da var yalanına sarılmayı bıraksınlar. Dünyanın her yerinde “pre-order” aynı şeydir.

  Bu anlamda ülkemizin en başarılı firması uzak ara UNILIFE !

  Bu arada BKM’nin iş bilmeyen firma olduğu bilinirde PU-CO nasıl bu kadar hata yaptı bu sene anlayamadım. Marcel Avram ayrıldı mı PU-CO’dan ? 🙂

 • Fatih 04 July 2011 - 03:49 Reply

  İndirimli bilet alana niye sopa atıyon onu anlamadım?

  Komedi ya 😀

 • bıdıbıdı 04 July 2011 - 04:51 Reply

  bilet alana niye öfke duyuyorsunki? ne yani bilet almak istiyorsa biletlerin tekrar pahalanmasını mı bekliycek. bu uygulamada sadece zamanlama ile şanslı olanlar var bence yoksa kimse bakıp “aa bilet ucuzmuş gitmeliyim” demiyordur heralde. migrosta indirimden çikolata mı alıyor sanki

 • mustafa 04 July 2011 - 12:08 Reply

  Bileti erken alalın daha ucuza izlemesi lazım değil mi? Ticarette erken para veren indirim kazanır hep. Bkz. Erken rezervasyon. Bu işte bir terslik var. Biletlerin ucuz başlayıp sonlara doğru pahalılaşması daha doğru tınlıyor.

 • foofighters 04 July 2011 - 15:41 Reply

  purple org. demek paranla rezil sefil ol demek, bir kere protesto etmeye başlayın fiyatlar nasıl 40’a 30’a düşer görün işte. 108 milyon tl n’apıyorsun?

 • Ersin Altun 04 July 2011 - 16:55 Reply

  Başka organizasyon firmaları bilmem ama bundan sonra purple’un organizasyonlarında son güne kadar bekleyeceğim. Ne olur ne olmaz, belki konser boş tribünlere yapılmasın diye bedava bile dağıtabilirler.

 • Fatih 05 July 2011 - 13:50 Reply

  Facebook başından ayrılmayan türk gençliği bu teknolojiyi sidik yarışları için kullanmayı çok iyi bilir. Halbuki böyle olaylar için grup kurup, toplanıp kullansalar. Anca manita ayartmak için kullanmasını biliriz. Daha o bilince,farkındalığa varmamıza yıllar var gerçi, ben de burda kendimi boşa üzüyorum.

  Haydi gençler “ana sayfa” yapmaya, “yenile” tıklamaya.

 • Leave a reply