Bu hafta n’apıyoruz?

0 Posted by - 05 February 2013 - KONSER

breton1

Bu hafta İstanbul’da We Have Band’den Breton’a bir dizi güzel konser gerçekleşecek. Ne var, ne yok şöyle bir baktık, ilgimizi çekenleri listeledik.

Babylon
Babylon’da bu hafta eğlence, çarşambadan başlıyor. 2000’lerin ilk yarısından bu yana pop-punk’ın yılmaz neferi olan Yellowcard, memleketin en hareketli punk ekiplerinden Second’la birlikte sahne alacak. Yellowcard perşembe gecesi de Babylon’da olacak. Cuma gecesi Fransız prodüktör Onra’nın kafayı çekeceği Davulun Sesi vol.2 partisi var. Gecenin diğer konukları da bomba: Grup Ses Beats, Levni, Da Poet… Haftanın son eğlence gecesinde ise Babylon sahnesinde geçtiğimiz yıl yayınladıkları albümleri “Other People’s Problems” ile kalbimizi çalan Londra’lı elektronik müzik topluluğu Breton var.

Salon
Salon cuma gecesi bir diğer İngiliz elektronik müzik topluluğu We Have Band‘i konuk edecek. Hafta sonuna yakışır bir eğlence ve enerji vadeden We Have Band’in öncesinde Evra, DJ set ile ortamı ısıtacak. Salon’da cumartesi gecesi ise İstanbulluların yakından tanıdığı, her daim dinlemekten keyif aldığı Brazzaville sahnede olacak.

Ghetto
Ghetto cumartesi gecesi 6. yaşını kutlayacak. Hem de Amsterdamlı 9 lise öğrencisinin kurduğu Jungle By Night ile. Jungle By Night, afrobeat’ten funk’a uzanan leziz müzikleri ve hareketli sahnesiyle 6. yaşa yaraşır bir parti verecek. Bu partiden bir gün önce cuma gecesi ise Mor ve Ötesi yeni albümleri “Güneşi Beklerken” sonrası ilk konser ile Ghetto’da olacaklar.

Peyote
Peyote’de bu hafta underground İstanbul sahnesinin bizim de takipçisi olduğumuz isimleri var. Çarşamba gecesi Peygamber Vitesi, The Telepathy ile sahnede olacak. Perşembe akşamı, youtube üzerinden paylaştıkları videoları ve kaydettikleri demo ile kendine hayran kitlesi dahi oluşturmuş olan Mutrib ilk konserini verecek. Cuma akşamı sahnede Eskiz, dj kabininde Burhan Yüksekkaş. Cumartesi gecesi ise alt kat Dirty Disco Indie ile coşarken, sahne Dinar Bandosu’nun.

Borusan Müzik Evi
İlk olarak çarşamba gecesi Mikrotonal Gitar Duo konseri var Borusan’da. Gitar ile musiki deneyimi yaşatacak olan ikili, halk müziği bestelerini, grup için özel üretilen ‘perdeleri kayabilen mikrotonal gitarlar’ ile yeniden yorumlayacak. Borusan Müzik Evi, perşembe ve cuma akşamı iki ayrı klasik müzik konserine ev sahipliği edecek. Perşembe akşamı oda müziği eserleri ile Melisa Uzunaslan ve Chamber Works projesi sahnede iken, cuma gecesi Cana Gürmen ve Andrija Mincic piyano ikilisi olarak aynı sahneyi paylaşacak. Borusan’da haftanın son etkinliği ise Dead Can Dance, Van Der Graaf Generator gibi isimlere göndermeler yapan Yunan topluluk Lüüp‘ün performansı. Lüüp’ün kadrosu 3 kişiden 19 kişiye kadar değişebiliyor. Bu kez 5 kişilik bir kadro ile sahnedeler.

Haftanın diğer ilgi çekenleri:
*José Fernández Torres ya da bilinen adıyla Tomatito, enfes bir flamenko dinletisi vermek üzere Avea Sıra Dışı Konser serisi ile cumartesi akşamı İstanbul Kongre Merkezi’nde.
*Hayko yeni albümü “Aşkın Izdırabı” ile cuma akşamı Jolly Joker İstanbul Sahnesinde.
*New Yorklu meşhur klarnet üstadı, klezmer müziğinin usta ismi Giora Feidman ekibini de yanına alıp cumartesi gecesi Cemal Reşit Rey sahnesinin tozunu attırıyor. Hem de Hüsnü Şenlendirici’yi de konuk alacak.
*Yeni türkü geçtiğimiz yıl yayınladıkları yeni albümden parçaların da yer alacağı sahne performansı ile cuma gecesi Kadıköy Sahne’de.
*Foma, cuma gecesi Bronx sahnesinde.
*Cenk Taner ve ekibi Kesmeşeker, 2013’ün ilk konseri ile cumartesi gecesi Mask Live’da.

No comments

Leave a reply