BU HAFTA NE YAPSAK? // 14 ÖNERİ

0 Posted by - 08 June 2015 - KONSER

múm @ CRR Konser Salon // 8 Haziran Pazartesi
İzlandalı deneysel müzik topluluğu múm, Şubat ayında gerçekleşmesini beklediğimiz ancak rafa kalkan CRR konserini nihayet gerçekleştirecek. Son olarak Kapadokya’ açalan grup, Cappadox’taki akustik performanstan farklı olarak standart sahne kurulumuyla çalacak.

Kırkbinsinek @ Mojo // 9 Haziran Salı
World in Sound etiketiyle basılan son albümleri “Sis Pus Sus”u geçtiğimiz ay yayınlayan Kırkbinsinek Mojo sahnesinde çalacak.

Aziza Mustafa Zadeh @ CRR Konser Salonu // 9 Haziran Salı
Cazın Bakülü Prensesi olarak anılan Aziza Mustafa Zadeh, bir kez daha İstanbul’a geliyor. Zadeh, CRR’de bir konser verecek.

Kulisten Şarkılar @ The Mekan // 10 Haziran Çarşamba
D22, Emek Sahnesi, ikincikat, Kumbaracı50, Mekân Artı, sekizincikat, Şermola Performans ve Tiyatro Hâl, sezonu “Kulisten Şarkılar” konseri ile noktalayacak. Genco Erkal, Güvenç Dağüstün, Hakan Bilgin, Haki Biçici, Mert Fırat, Redd ve Sarp Akkaya’yı sahnede göreceğiz.

Kadınlar Yaşasın Diye (Ceylan Ertem, Yasemin Mori, Dilara Sakpınar, Elif Çağlar) @ KadıköySahne // 10 Haziran Çarşamba
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platfomu’na destek amacıyla Ceylam Ertem’in öncülüğünde gerçekleştirilen konserde Yasemin Mori, Dilara Sakpınar ve Elif Çağlar da şarkılarını söyleyecek.

Şenay Lambaoğlu @ Akbank Sanat // 10 Haziran Çarşamba
Ekin Cengizkan, Baki Duyarlar, Kağan Yıldız ve Şenova Ülker’den oluşan yetkin orkestrasıyla Şenay Lambaoğlu, Akbank Sanat’ta cazseverlerle buluşacak.

Yüzyüzeyken Konuşuruz & Son Feci Bisiklet @ ÖDTÜ MD Vişnelik // 11 Haziran Perşembe
Yerli sahnenin yeni nesil isimlerinden Ankaralı Son Feci Bisiklet ve İstanbul çıkışlı Yüzyüzeyken Konuşuruz, ODTÜ’de aynı sahneyi paylaşacak.

Dying Fetus @ KadıköySahne // 11 Haziran Perşembe
Efsanevi death metal gruplarından Dying Fetus, ilk kez Türkiyeli metalseverlerle buluşacak. 90’lı yılların başından bu yana varlığını koruyan ekip, KadıköySahne’de çalacak.

Ceylan Ertem @ IF Performance Hall // 11 Haziran Perşembe
Ceylan Ertem son albümünden şarkılarla Ankaralı müzikseverlerle buluşacak.

Yasemin Mori @ Kadıköy Sahne // 12 Haziran Cuma
Yasemin Mori bu yılın en muazzam yerli albümlerinden birini hazırladı. “Finnari Kakaraska” isimli o albümden şarkılarla Kadıköy Sahne’de olacak.

Korhan Futacı ve Kara Orkestra @ Noxus // 13 Haziran Cumartesi
Futacı efkarı, arkasında Kara Orkestra’sı ile Ankara’da Noxus’ta yankılanacak.

Gülce Duru @ Kılıç Mekan // 13 Haziran Cumartesi
Kaybedenler Kulübü soundtrack albümünde sesiyle tanıştığımız Gülce Duru, yerli ve yabancı uyarlamalar ile kendi şarkılarını seslendireceği bir performans sergileyecek.

Pink Flamingos & Foton Kuşağı @ Peyote, Nevizade // 13 Haziran Cumartesi
Fransız punk rock topluluğu Pink Flamingos, ufak çaplı bir turneye çıkıyor ve güzergahında Türkiye de var. Grup, Cumartesi gecesi Foton Kuşağı ile aynı sahneyi paylaşarak Peyote Nevizade’de çalacak.

One Love Festival @ Life Park // 13 – 14 Haziran
One Love Festival bu yıl 13-14 Haziran tarihleri arasında Life Park’ta. James Blake, Julian Casablancas, Hot Chip, Metronomy, Fink ve Austra festival kadrosunun ilgi çekici isimlerinden yalnızca bazıları.

No comments

Leave a reply