BU HAFTA NE YAPSAK // 16 ÖNERİ

0 Posted by - 09 February 2015 - KONSER, ÖNERİ

Akademie für Alte Musik @ İş Sanat // 10 Şubat Salı
Almanya’nın dünyaca ünlü orkestrası Akademie für Alte Musik, beş yıl aradan sonra bir kez daha İş Sanat sahnesine konuk olacak. Orkestra, Georg Kallweit’in şefliğinde, Vivaldi eserleri yorumlayacak.

Okay Temiz 12. Ritm Günü @ CRR // 11 Şubat Çarşamba
Okay Temiz on ikinci kez daha dünyaca ünlü perküsyoncuları aynı sahnede buluşturuyor. Gecenin konukları arasında Richie Flores, (Konga), Carlo Rizzo (Tambourin) ve Yamar Thiam (Talking Drum) var.

Kerem Görsev Trio @ Trump Kültür ve Gösteri Merkezi // 11 Şubat Çarşamba
Kerem Görsev caz standartlarına getiridiği yorumlarla çarşamba akşamı Trump Towers sahnesinde çalacak.

Pilli Bebek @ Hayal Kahvesi Alsancak // 13 Şubat Cuma
Cem Kısmet önderliğinde kurulan Pilli Bebek, 10 yılı aşkın süredir müzik yapıyor. Ekip, 2007 yılında “Olsun” isimli ikinci albümünü yayınladı ve Behzat Ç. dizisine müzik verdi. Grup cuma günü Alsancak’ta Hayal Kahvesi’nde çalıyor.

Ceza @ Babylon // 13 Şubat Cuma
Türkiye’nin en popüler rapper’ı Ceza uzun bir aradan sonra sahnelere dönüyor. Üstelik canlı orkestrası ile birlikte. Orkestra Cenk Turanlı, Mehmet Demirdelen ve Emre Kula’dan kurulu.

Soap & Skin @ Salon İKSV // 13 Şubat Cuma
Avusturyalı sanatçı Anja Plaschg’ın deneysel müzik projesi Soap & Skin Garanti Caz Yeşili kapsamında Salon’a konuk oluyor.

LuXuS @ Mojo // 13 Şubat Cuma
Sahne enerjisi bir hayli yüksek olan LuXuS’u daha önce hiç canlı izlemediyseniz, bu cuma Mojo’daki performanslarını kaçırmayın.

>>> LuXuS: Her Sese Temas Edeceğiz >>>

Yakaza Ensemble @ Karga // 13 Şubat Cuma
2009 yılından bu yana aktif olarak müzik yapan Yakaza Ensemble, geleneksel enstrümanların da dahil olduğu deneysel bir müzik projesi. Ekip bu cuma Karga’da çalacak.

Tektosag Label Night @ Roxy // 13 Şubat Cuma
Bağımsız plak şirketi Tektosag, Roxy’de bir gece düzenliyor. Etkinliğin katılımcıları arasında Levni & Sloth Pallas, Sotu The Traveller, Grup Ses Beats ve Kolonel Blip var.

>>> Grup Ses Beats’in Hafif Müzik için hazırladığı listeyi dinlemek için tıklayınız >>>

Pentagram @ KadıköySahne // 13 Şubat Cuma
Türkiye’nin en köklü heavy metal ekibi Pentagram, KadıköySahne’de çalıyor.

Mogwai @ Volkswagen Aren // 13 Şubat Cuma
Amerikalı post-rock ekibi Mogwai, bir kez daha ülkemizi ziyaret etmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl One Love sahnesinde çalan ekip, bu kez Volkswagen Arena’da sevenleriyle buluşacak.

>>> Mogwai: İstanbul’da Çalmak İçin Sabırsızlanıyoruz >>>

Mabel Matiz @ Jolly Joker İstanbul // 13 Şubat Cuma
Mabel Matiz heyecanla beklenen yeni albümü “Gök Nerede”yi bu cuma günü seyirci karşısında görücüye çıkarıyor. Şarkıcı / söz yazarı Jolly Joker sahnede çalacak yeni albümünü.

Can Kazaz & Görkem Han Jr. @ Nublu // 13 Şubat Cuma
“Kesme Bardak” isimli Ep’sini aralık ayında yayınlayan Can Kazaz ile elektronik müzik sanatçısı Görkem Han Jr. aynı gece Nublu sahnesine konuk oluyorlar.

>>> 5 Soru 5 Cevap // Görkem Han Jr. >>>

Wolf Eyes & Haossaa @ Peyote // 13 Şubat Cuma
Elektronikler, yoğun gitarlar ve metalvari vokaller; Amerikalı Wolf Eyes, yerli sahneden Haossaa’nın da katılımıyla Peyote’de çalacak.

Ceylan Ertem @ Beyoğlu Hayal Kahvesi // 14 Şubat Cumartesi
Ceylan Ertem 14 Şubat’ta Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde hem kendi albümlerinden şarkılar okuyacak, hem de Sezen Aksu’dan başlayarak çeşitli kadın müzisyenlere selam duracak.

Babylon Presents: Love & Reggae @ Volkswagen Arena // 14 Şubat Cumartesi
Babylon’un sunumuyla, reggae kültürünün pozitif titreşimleri 14 Şubat’ta Volkswagen Arena’dan yayılacak. U-Roy ve Big Youth gibi iki jamaikalı efsanenin konuk olacağı etkinlikte, Sattas da çalacak.

Yüzyüzeyken Konuşuruz @ Bronx Pi Sahne // 14 Şubat Cumartesi
Yeni albümleri “Otoban Sıcağı” ve “Evdekilere Selam” isimli ilk albümlerinden şarkılarla Yüzyüzeyken Konuşuruz Bronx Pi Sahne’de çalacak.

No comments

Leave a reply