BU HAFTA NE YAPSAK // 18 ÖNERİ

0 Posted by - 16 March 2015 - KONSER, ÖNERİ

Umut Adan @ BKM Mutfak // 16 Mart Pazartesi
Anadolu-pop geleneğine selam duran bestelerin sahibi Umut Adan, BKM Mutfak’ta bir konser verecek.

An Evening With Hugh Jackman @ Zorlu Center PSM // 17 – 20 Mart
Hollywood yıldızı Hugh Jackman, harika bir performans sergilemek üzere dört gün üst üste Zorlu Center PSM’de olacak. Broadway’de birçok müzikal sahnelemiş olan sanatçı, 32 kişilik ekibiyle doğaçlamaya açık bir gösteri sunacak.

Nazdrave @ Hayal Kahvesi Beyoğlu // 17 Mart Salı
Birçok müzisyene eşlik etmiş ve çeşitli orkestralarda baget sallamış olan Ediz Hafızoğlu kendi şarkılarını çaldığı Nazdrave isimli projesi ile sahnede olacak. Hafızoğlu’na Elif Çağlar, Engin Recepoğulları ve Ercüment Orkut gibi müzisyen dostları eşlik ediyor.

Doğaçlama Şenliği @ İTÜ Maçka Mustafa Kemal Amfisi // 17 Mart Salı
İTÜ MIAM doğaçlama performansların sergileneceği bir konser hazırlığında. Hakan Kurşun, Turgut Alp Bekoğlu, Eylem Pelit ve Robert Reigle sahnede göreceğimiz isimler arasında.

İki Direk Arası Temaşa & Balina @ Nublu // 18 Mart Çarşamba
Alternatif müzik sahnemizin heyecan verici iki grubu, İki Direk Arası Temaşa ve Balina, aynı gece Nublu’da çalacaklar.

>>> 5 Soru 5 Cevap // İki Direk Arası Temaşa >>>

Mark Lanegan Band @ Salon İKSV // 18 Mart Çarşamba
Grunge’ın hüküm sürdüğü 90’lı yılların güzel gruplarından Screaming Trees’in vokali Mark Lanegan’ı bir kez daha Salon İKSV sahnesinde izleyeceğiz. Lanegan son albümü “Phantom Radio”yu geçtiğimiz yıl yayınladı.

Duman @ Salon Edirne // 18 Mart Çarşamba
Son albümden “Öyle Dertli” isimli şarkıya Selim Demirdelen’in yönetmenliğinde çekilen video klibi geçtiğimiz hafta yayınlayan Duman, Edirneli müzikseverlerle buluşacak.

Michel Camilo & Borusan Filarmoni Orkestrası @ Lütfi Kırdar Anadolu Auditorioum // 19 Mart Perşembe
Dünyaca ünlü piyanist Michel Camilo, Borusan Filarmoni Orkestrası’nın desteğiyle bir performans sergileyecek.

Film Müziği ve Ses Tasarımı @ Akbank Sanat // 19 Mart Perşembe
11. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında Film Müziği ve Ses Tasarımı üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek. Selim Atakan, Başar Ünder ve Cevdet Erek gibi isimler deneyimlerini paylaşacaklar.

Hakan Vreskala @ Jolly Joker İstanbul // 19 Mart Perşembe
Muhalif duruşunu şarkılarına yansıtan müzisyen Hakan Vreskala, yeni albümü “Duyuyor musun?”un tanıtım konserini vermeye hazırlanıyor. Vreskala’yı Norrda isimli grubundan ya da Gezi Direnişi barikatlarından hatırlayanlar olacaktır.

Lara Di Lara @ Salon İKSV // 20 Mart Cuma
123’ün sesi Dilara Sakpınar, solo projesiyle yeni hikayeler anlatmak üzere yola çıktı. Sakpınar’ın solo projesi Lara Di Lara Salon İKSV sahnesine konuk olacak.

Dub Pistols Dj Set @ Roxy // 20 Mart Cuma
Dub Pistols grubunun kurucusu Barry Ashworth, Roxy’de bir dj performans gerçekleştirecek. Dub Pistols, dub, hip hop ve big beat türleri arasında salınan sound’uyla, 90’lar İngiltere’sinin en sıkı ekiplerinden biriydi.

Türk Rock Antolojisi @ İş Sanat Kültür Merkezi // 20 Mart Cuma
Türk rock tarihinde keyifli bir yolculuğa çıkaran Türk Rock Antolojisi gösterisi, İş Sanat Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Projenin mimarı Tuluğ Tırpan’ın rock müzik tarihimizin unutulmaz şarkılarına getirdiği yeni düzenlemeleri Can Bonomo ve Model grubu solisti Fatma Turgut seslendirecekler. Murat Beşer’in sunacağı geceye Güven Erkin Erkal’ın arşivinden görüntüler eşlik edecek.

Francesco Tristano @ Indigo // 20 Mart Cuma
Klasik müziği elektronik müzikle bir araya getiren Francesco Tristano, Red Bull Music Academy Night’ın konuğu olarak Indigo’da çalacak. Tristano’yu ve müziğini daha yakından tanımak için şu röportaja göz atabilirsiniz.

tatufly? @ Karga // 20 Mart Cuma
Mehmet Fırıl’ın projesi tatufly? geçtiğimiz yıl yayınlanan albümü “Somewhere Around Nowhere”in ilk konserini vermek üzere Kargart sahnesinde.

Kırıka @ Balon Bar // 21 Mart Cumartesi
Kasap havasından tangoya birçok ses ve kültüre kucak açan şarkılarıyla Kırıka, Balon Bar sahnesinde çalacak.

Fanfaraï @ Babylon // 21 Mart Cumartesi
Fransa, Fas ve Cezayir menşeli 12 farklı müzisyenden kurulu çok kültürlü grup Fanfaraï, Babylon’da karnaval havası estirecek.

Opeth @ Küçükçiftlik Park // 22 Mart Pazar
Progresif rock topluluğu Opeth iki ayrı konser gerçekleştirmek üzere ülkemize geliyor. Grup önce 22 Mart’ta İstanbul’da (Küçükçiftlik Park), ardından 23 Mart’ta Ankara’da (Jolly Joker) konser verecek.

No comments

Leave a reply