BU HAFTA NE YAPSAK? // 18 ÖNERİ

0 Posted by - 04 May 2015 - KONSER, ÖNERİ

Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası @ İş Sanat Kültür Merkezi // 5 Mayıs Salı
Rus müzik kültürünün gurur kaynağı Rusya Devlet Akademik Senfoni Orkestrası, Vladimir Jurowski şefliğinde İş Sanat Kültür Merkezi’nde bir performans sergileyecek.

KES @ Babylon // 5 Mayıs Salı
İstanbul’un en sıkı üçlüsü, ilk albümleri “Kamlama”nın tanıtım konserini Babylon’da verecekler.

Jürg Solothurnmann & Korhan Argüden & Şevket Akıncı @ Dunia // 5 Mayıs Salı
Özgür doğaçlama ve özgür caz sahnemizin başarılı iki temsilcisi Şevket Akıncı (gitar) ve Korhan Argüden (davul), türün usta isimlerinden saksafon sanatçısı Jürg Solothurnmann ile aynı sahneyi paylaşacak.

Red Bull Art Around @ Karkaöy // 5 – 12 Mayıs
Red Bull Art Around tam bir hafta boyunca Karaköy sokaklarına, mekanlarına yani kamusal alana yayılacak ve şehrin sanatını şehrin insanlarının ayağına getirecek. Sanatla karşılaşma gerek şartlarını yıkarak, eserleri dört duvar sergilerin dışına çıkaracak. Mutlaka yolunuzu düşürün.

Elçin Orçun @ Roxy // 6 Mayıs Çarşamba
R&B ve rap arasında gidip gelen Elçin Orçun ilk albümü “Pembe Bulut”un lansman konserini Roxy’de verecek. Gecede Da Frogg Eyez plakların başında olacak, Sansar Salvo ve Red ise konuk sanatçılar olarak boy gösterecekler.

Troyka @ Salon İKSV // 6 Mayıs Çarşamba
Londralı caz-rock topluluğu Troyka, doğaçlamaya açık kapı bırakan yüksek enerjili performansını Salon sahnesinde sergileyecek.

Goran Bregovic @ Volkswagen Arena // 7 Mayıs Perşembe
Balkan müziğinin yaşayan en popüler isimlerinden Goran Bregovic, İstanbul, Ankara ve İzmir’de sahneye çıkmak üzere Türkiye’ye geliyor. 6 Mayıs’ta Ankara, 7 Mayıs’ta İstanbul, 8 Mayıs’ta İzmir’de olacak.

Burhan Öçal & Borusan Quartet @ Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu, İzmir // 7 Mayıs Perşembe
Burhan Öçal’ın Trakya sınırında yakaladığı ritmler, Borusan Quartet’in batı müziği disiplini ile kaynaşacak.

Kadebostany @ Hayal Kahvesi Ankara // 8 Mayıs Cuma
Sıklıkla Türkiye’yi ziyarete gelen Kadebostany kolektifi, bir kez daha ülkemiz semalarında salınacak. Grup eğlenceli ve dinamik performanslarından bir tanesini Ankara dinleyicisine Hayal Kahvesi sahnesinde sunacak.

%100 Açık Sahne @ garajsitanbul // 8 Mayıs Cuma
Gazeteci Tolga Akyıldız’ın Açık Sahne’si yeni nesil müzisyenler ve müzik dünyasından popüler isimlerin katılımıyla harika bir gece daha yaşatacak. Mavi Sakal’ın efsanevi bir kadroyla (Genç Osman Yavaş, Kaan Altan, Mehmet Şenol Şişli, Sinan Tansal, Murat Tümer) bu gecede sahnede olacağını unutmayın.

SELEKT Festival // 8 Mayıs Cuma
SELEKT Festival, 7’si yurt dışından 27 DJ’in sahne alacağı toplam 7 ayrı mekanda gerçekleşecek tek gecelik bir festival. CUE, Indigo, Kloster, Roxy gibi mekanlarda düzenlenecek festivale dair detaylı bilgi şurada.

Michael Mayer @ Babylon // 8 Mayıs Cuma
Elektronik müziğin öncü plak şirketlerinden Kompakt’ın kurucusu Michael Mayer, Babylon’da mikserin başına geçecek. Gecenin ısınma turları ise Tufan Demir’den.

Asafated 94-95 Demo Lansman @ Bar Rasputin LIVE // 9 Mayıs Cumartesi
Türkiye metal müzik sahnesinin en sıkı ekiplerinden Asafated’ın Humanity Landscape ve Lonely demoları Dead Generation Records tarafından tekrar basıldı. Albümler Cumartesi Bar Rasputin’de satışa sunulacak ve Asafated üyeleri tarafından imzalanacak.

Dave Rowntree @ Roxy // 9 Mayıs Cumartesi
Blur’ün davulcusu Dave Rowntree’nin DJ’lik hünerlerini sergileyeceği gecede Radyo Eksen DJ’leri de kabinde yerlerini alacaklar.

Peyk & Vega @ Bronx Pi Sahne // 9 Mayıs Cumartesi
Türkiye alternatif müzik sahnesinin başarılı iki grubu aynı sahnede buluşuyor. Alternatif camianın köklü grubu Vega ve öncesinde Peyk, Bronx Pi Sahnede.

Bordeaux Ulusal Operası Bale Topluluğu @ CRR Konser Salonu // 9 Mayıs Cumartesi
Geçtiğimiz yıl yine CRR’de sahneledikleri “Carmina Burana” temsiliyle seyir keyfi yüksek bir performans sunan Bordeaux Balesi yeniden İstanbul’da.

ParkFest @ Küçükçiftlik Park // 10 Mayıs Pazar
Yılın ilk açık hava festivali bu hafta sonu gerçekleşecek. ParkFest, The Dø, Kadebostany, Princess Chelsea, Kalben ve Nilipek. gibi isimleri sahnesinde ağırlayacak.

Riff Cohen @ Beyoğlu Hayal Kahvesi // 10 Mayıs Pazar
Riff Cohen, Shining Stars konserleri kapsamında Hayal Kahvesi’nde sahneye çıkacak. İsrailli şarkıcının müziğinde Sudan, Fas, Fransa ve Amerika’dan kültürel etkiler görmek mümkün.

No comments

Leave a reply