BU HAFTA NE YAPSAK? // 19 ÖNERİ

0 Posted by - 27 April 2015 - KONSER, ÖNERİ

Yüzyüzeyken Konuşuruz @ BKM Mutfak Sahne // 27 Nisan Pazartesi
Kaan Boşnak ve Engin Sevik’in temellerini attığı Yüzyüzeyken Konuşuruz, şehirli hikayelerini anlatmak üzere BKM sahnesine konuk olacak.

Gelirseniz Çalarız Trio @ Nan // 28 Nisan Salı
Bora Çeliker (gitar), Mehmet Kütükçüoğlu(saksafon) ve Tevfik Bultan(bas) Şişhane’de Nan’da çalacaklar. 19:30’da sahnedeler.

Wovenhand @ garajistanbul // 28 Nisan Salı
16 Horsepower vocal David Eugene tarafından kurulan Wovenhand, 13 yıllık müzikal yolculuğunun 7. albümünü geçtiğimiz yayınladı. Denver çıkışlı neo-folk ekibini garajistanbul’da izleyeceğiz.

Ute Lemper @ CRR Konser Salonu // 28 Nisan Salı
Dünyaca ünlü kabare ve müzikal sanatçısı Ute Lemper Türkiye’ye geliyor. En iyi işlerinden derlenen “Last Tango In Berlin” isimli son gösterisini sahneleyecek.

Yüksek Sadakat @ Ooze Veue // 29 Nisan Çarşamba
Kutlu Özmakinacı’nın başı çektiği Yüksek Sadakat, İzmirli müzikseverlerle buluşacak.

Melis Danişmend @ KadıköySahne // 29 Nisan Çarşamba
Melis Danişmend, Kadıköy Sahne’de Burak Gürpınar, Serkan Emre Çiftçi gibi yetkin isimlerden oluşan orkestrasıyla çalacak.

M4NM @ Noxus // 29 Nisan Çarşamba
Bağımsız hip hop kolektifi M4NM ilk Ankara konserini vermeye hazırlanıyor. Tayfadan roadside.picnic, Cengaver ve Emil Adil sahnede olacak.

Erdal Erzincan @ Salon İKSV // 29 Nisan Çarşamba
1985 yılında Arif Sağ Müzik Kursu’nda bağlama eğitimine başlayan Erdal Erzincan, iki yıl sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’na girdi. Viyana ve Hollanda’da senfoni orkestralarıyla aynı sahneyi paylaştı. Usta sanatçı bağlamasıyla tek başına Salon’da çalacak.

Mopo & Korhan Futacı ve Kara Orkestra @ Babylon // 30 Nisan Perşembe
Babylon sahnesi de Dünya Caz Günü’nü boş geçmeyecek. Finlandiyalı trio Mopo ve Korhan Futacı ve Kara Orkestra çalacak.

Bugge Wesseltoft & Christian Prommer @ Roxy // 30 Nisan Perşembe
Roxy, Dünya Caz Günü’nde Norveçli piyanist Bugge Wesseltoft ve Alman perküsyonist Christian Prommer’ı sahnesinde ağırlayacak.

Caz Ağacı 2015: John Coltrane @ Salon İKSV // 30 Nisan Perşembe
Garanti Caz Yeşili’nin Salon sınırlarında gerçekleştirdiği seri Caz Ağacı, John Coltrane’i anacak. Başak Yavuz, Ceyda Özbaşarel ve Çağıl Kaya’nın vokali, Yahya Dai ve Serhan Erkol’un saksafonu ile buluşruken; davulda Erdem Göymen, basta Baran Say ve piyanoda Adem Gülşen’i izleyeceğiz. Dünya Caz Günü’ne özel bu etkinlikte gecenin sunumu Vedat Özdemiroğlu’ndan.

Konjo @ Peyote // 30 Nisan Perşembe
Avangart rock’tan Orta Asya ezgilerine farklı seslerin dahil olduğu doğaçlama ekibi Konjo Peyote’de çalacak. Sumru Ağıryürüyen, Şevket Akıncı ve Orçun Baştürk’ten oluşan gruba Özün Usta eşlik edecek.

Sultani Piano Quartet @ Kadir Has Üniversitesi // 30 Nisan Perşembe
Piyanist ve piyano pedagogu Prof. Arın Alagün tarafından kurulan Sultani Piano Quartet, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yararına “Köprüler Projesi” kapsamında bir konser verecek. Mozart, Dvorak ve Schubert eserleri çalınacak.

Suriye’yi Dinlemek @ Babylon // 1 Mayıs Cuma
New York’ya yaşayan Suriyeli klarnet sanatçısı Kinan Azmeh, Morgenland All Stars Band ile Suriye Kültür Evi Derneği yararına Babylon’da çalacak.

Manuş Baba @ Tunnel Sahne // 2 Mayıs Cumartesi
Mustafa Özkan’ı Tabutta Rövaşata filmi soundtrack’lerinden hatırlayanlar olacaktır. Manuş Baba kendisinin mahlası. Albüm çalışmalarına başlayan müzisyen Tunnel Sahne’de çalacak.

Swans @ Salon İKSV // 2 Mayıs Cumartesi
Michael Gira’nın önderliğinde kurulan post-punk/noise grubu Swans, son albümleri “To Be Kind”ın turnesi kapsamında İstanbul’a geliyor. Grubu en son bir önceki albüm “The Seer”in turnesi dahilinde yine Salon’da izlemiştik.

Mabel Matiz @ garajistanbul // 2 Mayıs Cumartesi
Yeni albümü “Gök Nerede”yi yılın ilk aylarında yayınlayan Mabel Matiz, %100 Akustik serisinin dördüncü konserinde garajistanbul’da çalacak.

Hıdırellez 2015 @ Küçükçiftlik Park // 3 Mayıs Pazar
Suzan Kardeş’in sunumuyla geleneksel Hıdırellez kutlamaları, asli tarihinden iki gün önce 3 Mayıs’ta Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek.

İstanbul Flute Quartet @ D22 // 3 Mayıs Pazar
Bulgaristan’da düzenlenen Uluslararası Virtüözler Yarışması’nda birincilik kazanan ve Bulgaristan Dans ve Müzik Federasyonu tarafından Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen Istanbul Flute Quartet, D22’de bir perfromans sergileyecek.

No comments

Leave a reply