BU HAFTA NE YAPSAK? // 19 ÖNERİ

0 Posted by - 31 March 2015 - KONSER, ÖNERİ

konstruKt ft. Joe McPhee & Peter Brötzmann @ Babylon // 31 Mart Salı
Avrupa caz sahnesinde isim yapmış Türkiyeli avangard caz topluluğu konstruKt, cazın ustalarıyla aynı sahneyi paylaşmaya devam ediyor. Ekip, Joe McPhee ve Peter Brötzmann ile sahneye çıkacak.

Polar Bear @ Babylon // 1 Nisan Çarşamba
Londralı post-caz topluluğu Polar Bear, Garanti Caz Yeşili organizasyonuyla Babylon’da çalacak. Polar Bear, kökleri caza bağlı olsa da folk müzikten metal müziğe birçok farklı sesten beslenen bir grup.

Hakan Gürses & Serdar Ateşer @ Roxy // 2 Nisan Perşembe
Çocukluk yaşlarından bu yana birlikte müzik yapan, Hakan Gürses ve Serdar Ateşer, tekrar aynı sahnede. İkiliye, Akın Eldes, Ayşe Tütüncü, Nedim Tanyolaç ve Değer Büke eşlik edecek.

Tony Allen @ Babylon // 2 Nisan Perşembe
Afro-beat’in öncü ismi Tony Allen, Red Bull Music Academy Night’ın konuğu olarak Babylon’da çalacak.

David Rothenberg & Korhan Erel @ Borusan Müzik Evi // 3 Nisan Cuma
Scanner, Glen Velez, Karl Berger, Peter Gabriel gibi isimlerle çalışmış olan David Rothenberg ile Berlin ve İstanbul’da yaşayan bilgisayar müzisyeni, doğaçlamacı ve ses tasarımcısı Korhan Erel ortak bir konser verecek. İkili, İstanbul’da, yayınlamaya hazırlandıkları “Berlin Bülbül” albümlerini tanıtacaklar.

Esas Çocuk @ Balon Bar // 3 Nisan Cuma
Alternatif sahnenin Kadıköylü topluluğu Esas Çocuk, ‘karşıya’ geçiyor. Grup, Beyoğlu’da canlı müziğin yeni adreslerinden Balon Bar’da çalacak.

Niyazi Koyuncu @ Kadıköy Halk Eğitim Merkezi // 3 Nisan Cuma
Niyazi Koyuncu 2012 yılında yayınladığı ilk albümü “Muço Pa”dan şarkılar söyleyecek. Ayrıca, Türkçe, Lazca Gürcüce, Megrelce ve Hemşince anonim türküler de seslendirilecek.

The Field @ Salon // 3 Nisan Cuma
Elektronik müzik sanatçısı The Field’ı bir kez daha İstanbul’da seyredeceğiz. 2013’te yayınladığı “Cupid’s Head”in ardından Red Bull Music Academy Festival’da çalmıştı kendisi.

DJ Lethal @ Nublu // 3 Nisan Cuma
House of Pain ve Limp Bizkit’in plaklardan sorumlu bakanı DJ Lethal, Nublu’da çalacak. Eski günleri yad etmek için bire bir. Gecenin açılışını ise Manga’dan Efe Yılmaz yapacak.

Kes & Babra Bubrik @ Karga // 3 Nisan Cuma
Elektronik müziğin etkili post-rock ekibi Babra Bubrik, progressive rock üçlüsü Kes ile aynı gece çalacak. Kes, ilk albümü Kamlama’Yı geçtiğimiz haftalarda yayınladı.

Yasemin Mori @ Moda Sahnesi // 3 Nisan Cuma
Yeni albümü Finnari Kararaska’yı geçtiğimiz günlerde yayınlayan Mori, albümün ikinci konserini Moda Sahnesi’nde verecek.

Azam Ali @ The Mekan // 3 – 4 Nisan
Azam Ali, grubu Niyaz ile The Mekan sahnesinde. İran asıllı Kanadalı müzisyen, Niyaz ile etnik köklerini elektronika ile buluşturuyor.

Nereye Gideceğimizi Bilmeden @ Depo // 3 – 26 Nisan
24 Nisan 1915’in 100. yıldönümünde, “Osmanlı’da ve Türkiye’de yaşanan büyük felaket ile yüzleşmek, başını eğip birlikte yas tutmak için…”. Nalan Yırtmaç ve Anti-Pop ortaklığıyla hazırlanan çalışma, katledilen Ermeni aydınların portrelerinden oluşuyor. 3 Nisan itibarıyla Depo’da ziyarete açık.

The Away Days @ Peyote Nevizade // 4 Nisan Cumartesi
Dış basında da sıklıkla adını duyduğumuz İstanbullu indie topluluk, The Away Days, Peyote’de çalacak. Gecenin açılışı İrtifa Kaybediyoruz’dan.

Kurban & The Ringo Jets @ Roxy // 4 Nisan Cumartesi
Geçtğimiz 19 yıl boyunca Roxy Müzik Günleri’nde finale kalmış müzisyenler, bu sezon her ay bir gece Roxy sahnesinde buluşuyor. Nisan’ın konuğu Kurban ve The Ringo Jets.

Kolektif İstanbul @ Karga // 4 Nisan Cumartesi
Balkan sedalarını caz ve funk ile buluşturan, eğlence katsayısı yüksek topluluk Kolektif İstanbul, Karga’da çalacak.

Sattas @ Nublu // 4 Nisan Cumartesi
Memleketin nadir reggae topluluklarından Sattas, Nublu sahnesinde çalacak.

Teoman @ Bostancı Gösteri Merkezi // 5 Nisan Pazar
Teoman “Eski Bir Rüya Uğruna” isimli yeni albümünü 16 Mart’ta yayınlayacak. Albümden şarkılar ilk kez Bostancı Gösteri Merkezi’nde görücüye çıkıyor.

EarAfter? & Bernhard Wöstheinrich @ arkaoda // 5 Nisan Pazar
Şevket Akıncı ve Çağrı Erdem’in sınır tanımayan eklektik projesi EarAfter?, Alman müzisyen Bernhard Wöstheinrich ile çalacak.

No comments

Leave a reply