BU HAFTA NE YAPSAK // 20 ÖNERİ

0 Posted by - 12 January 2015 - KONSER

Roxy Underground Vol. III @ Rocy Club // 13 Ocak Salı
İstanbul’un yeraltı camiasından dj ve prodüktörleri ağırlayan Roxy gecesi, bu kez Gantz, Sami Baha ve Vadav’ı konuk ediyor. Hareketli gece olacağı garanti.

Can Bonomo @ Jolly Joker İstanbul // 13 Ocak Salı
“Bulunmam Gerek” isimli üçüncü stüdyo albümü müzik marketlerde yerini alan Can Bonomo, albümün ardından ilk İstanbul konserini vermeye hazırlanıyor.

Goran Kajfes Subtropic Orchestra @ Akbank Sanat // 14 Ocak Çarşamba
Sun Ra fütürizmini Avrupa-vari bir duruşla yorumlayan Goran Kafjes orkestrası Akbank Sanat’ta bir konser verecek. Ekip, cazdan progresif rock’a birçok sesten besleniyor.

Baba Zula @ KadıköySahne // 14 Ocak Çarşamba
Anadolu’ya özgü sesleri psikedelik etkisi altında yorumlayan Baba Zula, KadıköySahne’de çalacak. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz Baba Zula röportajı için şöyle.

Omar Sosa & Paolo Freso @ ODTÜ // 14 Ocak Çarşamba
Küba sedalarını cazla harmanlayan Omar Sosa ve İtalyan trompet ustası Paolo Fresu Ankara Piyano Festivali kapsamında çalacak.

Arkadaşım Herkes : Müşterek Bir Kişisel Sergi @ 311 Artworks // 15 Ocak Perşembe
Erkin Gören’in yeni sergisi, 15 Ocak günü kapılarını açıyor. Açılışta bir canlı performans gerçekeleşecek ardından ise Ventochild ve Kaan Bulak ile minimüzikhol’de after party var. “’Arkadaşım Herkes”, sanatçıya ait taze çalışmaların yanı sıra, ilişkili başka öğelerin de gösterileceği bir kişisel sergi.”

The Away Days @ Hayal Kahvesi Beyoğlu // 15 Ocak Perşembe
NME’den Clash’e birçok müzik dergisinin dikkatini çeken The Away Days, Hayal Kahvesi’nde çalacak.

>>> The Away Days’den Oğuz Can Özen’in Hafif Müzik için hazırladığı çalma listesi >>>

Pitohui – Los Bosphorus Surfers @ Mojo Beyoğlu // 15 Ocak Perşembe
Şimdiye dek iki EP yayınlanmış olan İstanbullu deneysel rock ekibi Pitohui ve Türkiye’den sesleri de repertuarına dahil eden surf tutkunu tayfa Los Bosphorus Surfers Mojo’da çalacaklar.

Soyut Haritalar – Genco Gülan @ Piramid Sanat // 15 Ocak Perşembe
Çalışmalarını fikir sanatı olaran niteleyen Genco Gülan’In yeni sergisi Soyut Haritalar, Piramid Sanat’ta görücüye çıkıyor. Sergiyi 22 Şubat’a kadar ziyaret etmek mümkün.
“Genco Gülan’ın, Soyut Haritalar isimli sergisinde, üzerlerinde coğrafi koordinatlar yazan büyük boyuttaki soyut resimleri ilk kez izleyici ile buluşuyor. Dikkatle seçilmiş GPS koordinatları soyut lekeleri destekleyerek hayal gücünüzü bir devri âleme çağırıyor. Piri Reis’ten Borges’a kadar farklı referanslar taşıyan bu seri, bizleri adeta resimli bir atlasın içine davet ediyor.”

Burhan Öçal & Borusan Quartet @ İzmir AKM // 16 Ocak Cuma
Perküsyon sanatçısı Burhan Öçal, Borusan yaylı dörtlüsü ile İzmir AKM’de bir performans sergileyecek.

Göksel @ Jolly Joker Ankara // 16 Ocak Cuma
Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden Göksel, Ankara’da müzik severlerle buluşacak.

Ayyuka @ Peyote // 16 Ocak Cuma
Ayyuka uzun bir aradan sonra sahneye çıkıyor. Grup bir süredir yeni albüm hazırlıklarını sürdürüyor. Belki yeni şarkılardan birini çalarlar konserde.

Gaye Su Akyol @ Babylon // 16 Ocak Cuma
İlk stüdyo çalışması “Develerle Yaşıyorum” ile bir hayli sükse yapan Gaye Su Akyol, Babylon sahnesinden uzaya bir sefer düzenleyecek.

Kim Korkar Hain Kurttan @ Trump Kültür ve Gösteri Merkezi // 16 Ocak Cuma
Edward Albee’nine seri Kim Korkar hain Kurttan, Oyun Atölyesi bünyesinde sahneye taşındı. Oyun bu hafta Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde seyirciyle buluşacak.

Can Güngör @ Karga // 16 Ocak Cuma
İlk EP’sini geçtiğimiz yılın son aylarında yayınlayan Can Güngör, Karga sahnesine konuk olacak. Karaköy Külah’ta izlemiştik kendisini, kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Arif Sağ @ Salon İKSV // 17 Ocak Cumartesi
Türk Halk Müziği duayeni, bağlama sanatçısı Arif Sağ, Salon İKSV sahnesinde çalacak. Sağ bu konserde sevilen şarkılarını seslendirecek.

konstruKt & Akira Sakata @ Karga // 17 Ocak Cumartesi
Geçtiğimiz yıl Peter Brötzman ile Karga sahnesinde çalan konstruKt, bu kez bir başka usta ile çalacak. Japon free-jazz sahnesinin önemli müzisyenlerinden Akira Sakata konstruKt ile aynı sahneyi paylaşacak.

>>> Korhan Futacı’nın Hafif Müzik için hazırladığı çalma listesi >>>

Alpman ”Seven Seas” Lansman @ Kontra Plak // 17 Ocak Cumartesi
Alpman ikinci 45’liği “Seven Seas”ın lansmanını Kontra Plak’ta gerçekleştirecek. Limitli sayıda basılan 45’liği o gün edinmek mümkün olacak.

Redd @ Bronx Pi Sahne // 17 Ocak Cumartesi
Türkiye alternatif rock sahnesinin anaakım temsilcilerinden Redd, Bronx Pi Sahne’de çalacak.

Melis Danişmend @ Hayal Kahvesi Beyoğlu // 17 Ocak Cumartesi
Melis Danişmend cumartesi akşamı Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bir performans sergileceyel. Saat 22:00’de başlayacak performansına ardından saatler gece yarısını gösterdiğinde Soul Stuff sahnede olacak.

Kardeş Türküler @ Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Ankara // 18 Ocak Pazar
Anadolunun çeşitli yörelerinden birçok türküyü kendine meşrebince yorumlayan Kardeş Türküler, Ankara’da çalacak.

No comments

Leave a reply