BU HAFTA NE YAPSAK // 20 ÖNERİ

0 Posted by - 16 February 2015 - KONSER, ÖNERİ

Selim Saraçoğlu & Seha Can @ RadioFil Sahne // 17 Şubat Salı
Alternatif müzik sahnesinin sevdiğimiz iki ismi Seha Can ve Selim Saraçoğlu RadioFil’in Kadıköy’deki mekanında performans sergilecekler.

Ozan Musluoğlu @ İş Sanat Kültür Merkezi // 17 şubat Salı
Caz müzisyeni Ozan Musluoğlu yeni albümü “My Best Friends Are Vocalists” ile ilk kez sahneye çıkacak. Albümün lansman konseri, Ozan Musluoğlu’na destek vermiş olan Fatih Erkoç, Şevval Sam, Gökhan Özoğuz gibi isimleri aynı sahnede buluşturacak.

Anneke van Giersbergen & Arjen Lucassen @ Bronx Pi Sahne // 18 Şubat Çarşamba
The Gathering grubunun solisti Anneke van Giersbergen ile Hollandalı progressive metal efsanesi Arjen Lucassen’i aynı sahnede izleyeceğiz. İkili, The Gentle Storm isimli yeni bir projeye başladılar.

Telvin @ İzmir AKM // 18 Şubat Çarşamba
Erkan Oğur’un başı çektiği caz triosu Telvin, bas gitarda Alp Ersönmez ve davulda Turgut Alp Bekoğlu ile İzmir’de caz severlerle buluşacak.

Moe Joe & Acaipademler @ Mojo 18 Şubat Çarşamba
Teoman Kumbaracıbaşı ve Gökhan Birdal tarafından kurulan Acaipademler, uzun bir süredir sahnelerden uzaktı. Geri dönüyorlar. Üstelik Moe Joe ile birlikte sahneye çıkacaklar.

Direc-t & Dorian & eskiz @ Roxy // 19 Şubat Perşembe
Ayda bir kez düzenlenen Roxy Müzik Günleri bu kez Direc-t, Dorian ve eskiz’i konuk edecek.

>>> 5 Soru 5 Cevap // eskiz >>>

Gilad Atzmon @ CRR // 19 Şubat Perşembe
İsrailli sanatçı Gilad Atzmon’u, Hakka Sada başlıklı bir konser kapsamında CRR sahnesinde izleyeceğiz. Konserde kendisine Mercan Dede, Ceza ve Sarp Maden eşlik edecek. Konserden elde edilecek tüm gelir MAZLUMDER’e bağışlanıyor.

Son Feci Bisiklet & Yok Öyle Kararlı Şeyler @ Salon İKSV // 20 Şubat Cuma
Biri İstanbul biri Ankara sahnesinden alternatif müziğin iki yeni ismi aynı sahneyi paylaşacak. Son Feci Bisiklet ve Yok Öyle Kararlı Şeyler bu cuma Salon İKSV’de çalacak.

>>> 5 Soru 5 Cevap // Son Feci Bisiklet >>>

Batu & Batuhan Mutlugil Hardplugged @ İzmir Bios Bar // 20 Şubat Cuma
Baba oğul Mutlugiller, yeniden birlikte sahneye çıkmaya başladılar. Blue Blues Band günlerini hasretle anan Batu Mutlugil ve Duman gitaristi oğlu Batuhan Mutlugil, sahnede blues ve rock’n’roll ağırlıklı bir repertuar çalıyor.

>>> Aile Boyu Rock’n’Roll: Batu & Batuhan Mutlugil >>>

Hayko Cepkin @ KadıköySahne // 20 Şubat Cuma
Hayko Cepkin, geride bıraktığı 10 yılın hikayesine odaklanıyor. Sahnede tüm albümlerinden seçilmiş bir repertuarla yerini alıyor.

Jehan Barbur @ Hayal Kahvesi @ Beyoğlu Hayal Kahvesi // 20 Şubat Cuma
Dördüncü albümü “Sizler Hiç Yokken”i geçtiğimiz eylül ayında yayınlayan şarkıcı, Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde sahne alacak.

Gaye Su Akyol & Bubituzak @ Moda Sahnesi // 20 Şubat Cuma
Gaye Su Akyol ve Bubituzak bir kez daha aynı sahnede. Bu birlikteliğe Salon İKSV’de şahit olanlar dilinden düşürmüyor, bu kez kaçırmayın!

Brazzaville & Kalben @ Kite // 20 Şubat Cuma
NUC organizasyonuyla Brazzaville bir kez daha ülkemize geliyor. Ankara semalarında süzülecek ekipten hemen önce Kalben sahnede olacak.

>>> 5 Soru 5 Cevap // Kalben >>>

Robert Alfons @ Babylon // 20 Şubat Cuma
Elektronik müziği gotik yaklaşım ile besleyen Robert Alfons Babylon sahnesine konuk oluyor. Gecenin açılışı Mind Shifter’dan.

Rebel Moves @ Nublu İstanbul // 21 Şubat Cumartesi
Rebel Moves sahnelere geri döndü. Session konserlere devam eden grup, sahnede doğaçlama şarkılar üretiyor. Çalacakları şarkılar #tweetRebelsup hashtag’i ile hafta boyunca atılan Tweet’lerden yola çıkarak üretilecek.

Yaşar Kurt & Bajar @ The Mekan // 21 Şubat Cumartesi
The Mekan dördüncü yılını kutluyor. Yaşar Kurt ve Kardeş Türküler‘den Vedat Yıldırım’ın grubu Bajar sahnede olacak.

Caz Ağacı 2015, Charlie Parker @ Salon İKSV // 21 Şubat Cumartesi
Charlie Parker’a saygı duruşu niteliğinde bir gece. Sahneye çıkacak isimler arasında Randy Esen, Bora Çeliker, Elif Çağlar, Engin Recepoğulları, Duru Tuna, Serkan Özyılmaz, Kağan Yıldız ve Ediz Hafızoğlu var. Gecenin sunucusu ise Vedat Özdemiroğlu olacak.

Monica Molina @ MEB Şura Salonu, Ankara // 21 Şubat Cumartesi
İspanyol sanatçı Monica Molina, sevilen şarkılarını seslendirmek üzere Ankara’ya geliyor.

Duman @ Ooze Venue, İzmir // 21 Şubat Cumartesi
Duman, son albüm Darmaduman’dan girip diskografisinin altını üstüne getirecek bir performans ile İzmir’de sahnede olacak.

Romeo e Giulietta @ Zorlu Center PSM // 22 Şubat Pazar
Shakespeare’in ünlü oyunu Romeo ve Juliet, müzikle ve günümüzün hayal gücüyle bir araya geliyor. Oyuncu, akrobat ve dansçılardan oluşan 45 kişilik kadrosu ve üç boyutlu dijital sahnesi ile Romeo e Giulietta büyüleyici bir deneyim sunacak.

No comments

Leave a reply