BU HAFTA NE YAPSAK? // 20 ÖNERİ

0 Posted by - 21 April 2015 - KONSER, ÖNERİ

Hindi Zahra @ Babylon // 21 Nisan Salı
Dünya müziğini caz ile harmanlayan yetenekli sanatçı Hindi Zahra Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Babylon’a konuk olacak.

Kronos Quartet @ CSO Konser Salonu // 21 Nisan Salı
Çağımızın en yenilikçi klasik müzik dörtlülerinden biri olarak anılan Kronos Quartet, Ankara’da CSO Konser Salonu’nda bir konser verecek.

Tom Harrell @ İş Sanat Kültür Merkezi // 21 Nisan Salı
260 kaydı aşan diskografisiyle caz dünyasının en üretken isimlerindne biri olan Tom Harrell, İş Sanat’ın caz kuşağının bu sezonki son konuğu oluyor.

London Brass @ MEB Şura Salonu // 22 Nisan Çarşamba
Nefeslilerden kurulu seçkin beşli London Brass, Ankara Müzik Festivali kapsamında çalacak.

Meczup – Barkın Engin & Tuna Pase @ SALT Beyoğlu // 22 Nisan Çarşamba
Red Bull Music Academy’nin SALT Beyoğlu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirile Seslerarası performansları ne yazık ki bu hafta bitiyor. Sahnede önce Meczup ardından Barken Engin ve Tuna Pase’yi göreceğiz.

Thurston Moore @ Babylon // 22 Nisan Çarşamba
Sonic Youth’un kurucularından Thurston Moore, yeni solo albümü “The Best Day”in tanıtım turnesi kapsamında Babylon’a konuk olacak.

Marc Ribot @ Salon İKSV // 22 Nisan Çarşamba
Şahsi çalışmaları ve Tom Waits’le yaptığı işlerle tanıdığımız usta gitarist Marc Ribot, harika bir konser deneyimi sunmak üzere İstanbul’a geliyor. Gitarist, Docks of NEwyork isimli 1928 yapımı Josef Von Sternberg filmine canlı olarka eşlik edecek.

On Your Horizon @ Nublu // 22 Nisan Çarşamba
Yeni bir EP Yayınlamaya hazırlanan On Your Horizon, Nublu sahnesinde çalacak.

Ben UFO, Barış K, Gantz @ Eski Elhamra Sineması // 23 Nisan Perşembe
Vesvese ekibi Other People müzisyenlerini ağırladıkları Eski Elhamra Sineması’nda bir organizasyon daha düzenliyorlar. Gecenin konukları arasında Ben UFO’dan Levni & Sloth Pallas’a harika isimler var.

Rock Fest. Sunar: Büyük Ev Ablukada, Yüzyüzeyken Konuşuruz… @ Bostancı Gösteri Merkezi // 23 Nisan Perşembe
Yok Öyle Kararlı Şeyler, Büyük Ev Ablukada, Son Feci Bisiklet ve Yüzyüzeyken Konuşuruz, Rock Fest organizasyonuyla aynı sahnede buluşacak.

Ben Frost & Aluk Todolo @ Borusan Müzik Evi // 23 Nisan Perşembe
Nova Muzak, serinin 16. konserinde harika iki müzisyeni İstanbul seyircisiyle buluşturacak. Fransız deneysel rock üçlüsü Aluk Todolo ve elektronik müziğin yenilikçi isimlerinden Ben Frost, serinin konuğu olarak Borusan Müzik Evi’nde çalacak.

TORO @ Karga // 23 Nisan Perşembe
Tan Deliorman tarafından kurulan TORO, ilk EP’si “Doğrulardan Yanayız”ın tanıtı konserini Karga çatısı altında verecek.

Eric Alexander Jazz Quartet @ MEB Şura Salonu // 24 Nisan Cuma
Son yılların en başarılı caz sanatçılarından Eric Alexander, harika bir kadroyla Ankara’da cazseverlerle buluşuyor. Piyanoda Harold Mabern, New York caz çevrelerinin tanınmış basçısı John Webber ve Wynton Marsalis’in davulcusu Joe Farnsworth kendisine eşlik edecek.

Glasperlenspiel String Orchestra @ St. Antuan Kilisesi // 24 Nisan Cuma
Estonya’nın en meşhur oda orkestrası, St. Antuan Kilisesi’nin büyüleyici atmosferinde çalacak. Arvo Pärt , Vivaldi ve Bach ekibin eserlerini yorumlayacağı bestecilerden bazıları.

Luke Vibert @ Roxy // 24 Nisan Cuma
Tekno’dan acid jazz’a elektronik müziğin farklı disiplinleri referans alarak kendi stilini yaratan Luke Vibert, Roxy’de bir kez daha İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.

La Dee Eda @ Hayalbaz // 24 Nisan Cuma
La Dee Eda, şarkılarını piyanosu eşliğinde İzmir’de Hayalbaz sahnesinde seslendirecek.

Gregory Porter @ CRR Konser Salonu // 24 Nisan Cuma
Grammy ödüllü caz şarkıcısı Gregory Porter bir kez daha ülkemizi ziyarete geliyor. 24 Nisan’da ikinci kez CRR Konser Salonu’nda izleyeceğiz kendisini.

Athena @ garajistanbul // 25 Nisan Cumartesi
Alternatif müzik sahnesinin popüler ekiplerinden Athena garajistanbul’da sahne almaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz Kasım ayında “Altüst” isimli son albümünü yayınlayan grup, her dönemden popüler şarkılarını seslendireceği bir konser verecek.

The Notwist @ Salon İKSV // 25-26 Nisan
Alman topluluk The Notwist, 90’ların başında gitarın başrolde olduğu indie rock icra ediyordu, zaman içerisinde müziğine elektronik elementler dahil etmeye başladı. 2014 yılı Şubat’ta yayınladıkları albüm “Close To The Glass” ile sahnelere geri dönen grubu Salon İKSV sahnesinde izleyeceğiz.

Marianne Faithfull @ CRR Konser Salonu // 26 Nisan Pazar
Ünlü şarkıcı müzikal kariyerinin 50. yılında gerçekleştirdiği dünya turu kapsamında İstanbul’a da uğruyor. Konser bu pazar CRR sahnesinde.

No comments

Leave a reply