BU HAFTA NE YAPSAK // 21 ÖNERİ

0 Posted by - 08 December 2014 - KONSER, ÖNERİ

Pinchas Zukerman @ Zorlu Center PSM // 8 Aralık Pazartesi
40. sanat yılını geride bırakan keman virtüözü Pinchas Zukerman, Zorlu Center’da çalacak. Tel Avivli müzik adamının 21 Grammy adaylığı, 2 ödülü bulunuyor.

Seyyar Sahne Yeraltından Notlar @ Oyun Atölyesi // 9 Aralık Salı
Oyun Atölyesi, Nadir Sarıbacak’ın oynadığı, Celal Mordeniz’İn sahneye koyduğu Seyyar Sahne – Yeraltından Notlar’ı seyirciyle buluşturuyor. Oyun kendisini şöyle tanımlıyor:

“Dostoyevski’nin Yeraltından Notlar’ı, onu okuyan herkesin hayatında az ya da çok bir iz bırakmıştır. Romanın baş karakteri hayata, ilişkilere, insanın arzularına ve varoluş mücadelesine dair deneyim ve gözlemlerini anlatır. Seyyar Sahne’nin metni ve sahneleme çalışması, yeraltı adamının içinde boğulduğu karanlık dünyadan biraz olsun aydınlık denilebilecek bir alana başını çıkarıp nefes alabildiğini ve tam da bu ışık ve nefes sayesinde okurla/seyirciyle doğrudan konuşabildiğini göstermek.”

yeraltindan-notlar

Abstract-Jazz-Noise – a Night of Sonic Experimentation @ Dunia // 9 Aralık Salı
Öncelikle söyleyelim bu alışılagelmiş bir caz konseri değil, deneysel müziğin özgür caz ve gürültü ekseninde daldan dala sektiği, türlü deneyime açık bir performans. Orçun Baştürk, Yaman Efendi ve Illi Adato’dan kurulu trio, Sumru Ağıryürüyen, Duygu Demir, Özlem Kaya ve Bora Çeliker gibi isimleri konuk edecek.

Batu – Batuhan Mutlugil @ Babylon // 10 Aralık Çarşamba
Yavuz Çetin, Sunay Özgür ve Kerim Çaplı’nın yer aldığı Blue Blues Band üyesi Batu Mutlugil, Duman gitaristi olan oğlu Batu Mutlugil ile aynı sahneyi paylaşacak. Baba-oğul Babylon sahnesinde özel bir performans sergileyecek.

Luxus @ garajistanbul // 10 Aralık Çarşamba
“Hunim Başımda” isimli üçüncü stüdyo albümünü yayınlayan Luxus, albüm tanıtım konserini garajistanbul’da gerçekleştirecek.

High Jazz (Kaan Mete Trio) @ Roxy Club // 10 Aralık Çarşamba
Kaan Mete, Ekin Bilgin ve Riccardo Marenghi’den kurulu Kaan Mete Trio, Roxy’de aranjmanlar, özgün besteler ve standartlar çalacak.

utkan la deniz @ Gitar Cafe // 10 Aralık Çarşamba
Deniz Koloğlu ve Utkan Çınar’ın kurduğu ve zamanla kadrosu genişleyen, yelpazesi renklenen utkan la deniz, Gitar Cafe’de.

>>>> 5 Soru 5 Cevap // utkan la deniz

Göçebe Bakış – Güneydoğu Asya’dan Çağdaş Sanat @ Arter // Son ziyaret: 4 Ocak
Güneydoğu Asya’nın çağdaş sanat işlerine odaklanan sergi, 36 sanatçının 40’tan fazla eserini gösteriyor. Sergi 4 Ocak 2015’e kadar ziyarete açık.

Iola Lenzi, “Göçebe Bakış” üzerine | on “The Roving Eye” from Arter on Vimeo.

Partapart 101 @ nublu // 12 Aralık Cuma
İstanbullu indie müzik kolektifi Partapart, Mind Shifter, Astrofella ve Men With a Plan’in katılımıyla nublu sahnesinde bir etkinlik düzenliyor.

Evgeny Grinko @ garajistanbul // 12 Aralık Cuma
Rus müzisyen Evgeny Grinko, Goldnights kapsamında garajistanbul’da sahneye çıkacak. “Valse” isimli şarkısı ile hatrı sayılır bir dinleyici kitlesi edinen Grinko, Ankara, İzmir ve Eskişehir’de de çalacak.

Kurban @ KadıköySahne // 12 Aralık Cuma
Yeni albüm hazırlıklarını neredeyse tamamlayan Kurban, KadıköySahne’de çalacak. Yeni şarkıları duymak isteyenler için bu fırsat kaçmaz.

Ane Brun @ Küçükçiftlik Park // 12 Aralık Cuma
Ane Brun, 2011 ve 2013’te Salon İKSV’de verdiği iki konserin ardından bir kez daha İstanbul seyircisi ile buluşacak.

Parov Stelar Band & Oi Va Voi @ Volkswagen Arena // 13 Aralık Cumartesi
İstanbul seyircisinin en sevdiği iki sahne performansı bir arada Volkswagen Arena’da. Parov Stelar, üflemelilerin de yer aldığı grubuyla birlikte geliyor. İngiliz Oi Va Voi’un da katılımıyla eğlenceli bir gece geçirmek garanti.

Carl Craig @ Indigo // 13 Aralık Cumartesi
Detroti menşeli techno ve house müziğin öncü isimlerinden Carl Craig, Red Bull Music Academy Night’a konuk oluyor. Carl Baba, Indigo’da dansa ve techno’ya doyuracak.

Barış İçin Müzik Orkestrası @ Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium // 13 Aralık Cumartesi
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Sascha Goetzel şefliğinde bir performans sergileyecek. Piyanonun başında Kaan Baysal’ın olacağı konserde, Ravel’den Mozart’a birçok bestecinin eserleri çalınacak.

Duman @ Ooze Venue, İzmir // 13 Aralık Cumartesi
Duman İzmir’de sevenleriyle buluşacak. Eskisinden yenisine Duman hitlerini duymak, aralarda bir iki uyarlama dinlemek mümkün.

Kadebostany @ Hayal Kahvesi, İstanbul // 13 Aralık Cumartesi
Müzik kolektifi Kadebostany, çok kültürlü ve çok uluslu bir yapıya sahip. Grup, bu çeşitliliği müziğine de yansıtıyor ve eğlenceli, dinamik, yerinizde duramayacağınız bir performans sergiliyor.

East India Youth @ Salon İKSV // 13 Aralık Cumartesi
Bu yıl Mercury Ödülü’ne aday olan müzisyenlerden biri East India Youth, Salon İKSV sahnesine konuk olacak. İngiliz William Doyle’un elektronik müzik projesi “Total Strife Forever” isimli ilk albümünü bu yıl içerisinde yayınladı.

BİZ @ Karga // 13 Aralık Cumartesi
Indie sahnesinin sevilen ekiplerinden BİZ, kargArt’ta konser verecek.
“Akla kazınmayı seven sözler, tutkulu-bıçkın melodiler, uçuşan organlar ve patlayan üflemeliler.”

Büyük Ev Ablukada @ Karaköy Külah // 14 Aralık Pazar
Büyük Ev Ablukada kendi evinde kendi gününde akustik tıngırdatacak. Tophane/Karaköy hattında akşamüstü kahvesi, ardından konser, pazar gününü garanti altına alacaktır.

No comments

Leave a reply