BU HAFTA NE YAPSAK // 21 ÖNERi

0 Posted by - 02 March 2015 - KONSER, ÖNERİ

London Philharmonic Orchestra @ İş Sanat Kültür Merkezi // 3 Mart Salı
Londra Filarmoni Orkestrası İş Sanat Kültür Merkezi’nde enfes bir konser vermeye hazırlanıyor. Klasik müziğe hala mesafeliyseniz, zincirleri kırmanın tam vakti!

Bobby McFerrin @ CRR Konser Salonu // 3 Mart Salı
Amerikalı müzisyen Bobby McFerrin, bir kez daha ülkemizi ziyarete geliyor. CRR Konser Salonu’nda “SpiritYouAll” isimli son albümünün turnesi kapsamında bir konser verecek.

Baba Zula @ Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi // 3 Mart Salı
Baba Zula çılgın atan performanslarından birini, Sabancı Üniversitesi’nde gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Grup son albümü “34 Oto Sanayi”yi yakın zamanda plak formatında yayınladı.

Ece Göksu & Neşet Ruacan @ Akbank Sanat // 4 Mart Çarşamba
Memleketin en yetkin caz gitaristlerinden biri olan Neşet Ruacan yanına yeni nesil caz vokalistlerinden birini, Ece Göksu’yu, alarak bir konser veriyor. İkili Akbank Sanat’ta sahneye çıkacak.

Emma Kirkby & Ingrid Seifert & İzmir Barok @ Martı İstanbul Hotel // 4 Mart Çarşamba
Çağımızın en iyi 10 sopranosundan biri olan Emma Kirkby, London Baroque tayfasından Ingrid Seifert’i de yanına alıp bir konser verecek. İkiliye İzmir Barok orkestrası eşlik edecek.

Kultur Shock @ Nublu İstanbul // 5 Mart Perşembe
Balkan ezgilerini rock müzik disiplini ile harmanlayan Kultur Shock Ankara ve İstanbul’da birer konser vermek üzere Türkiye’ye geliyor. Grup 5 Mart Perşembe günü Nublu’da, 6 Mart Cuma ise Ankara’da Eski Yeni sahnesinde.

AraabMUZIK @ Babylon // 5 Mart Perşembe
ASAP Rocky, Azealia Banks, Busta Rhymes, Eminem gibi kalburüstü rapperlar ile çalışmış olan DJ/prodüktör AraabMuzik Babylon sahnesinde bir performans sergileyecek. Eğer hip-hop ritmleriyle aranız iyiyse ve dans etmek istiyorsanız kaçırmayın!

Ceylan Ertem @ IF Performance Hall // 5 Mart Perşembe
Son albümü “Amansız Gücenik”in tanıtım konserlerine devam eden Ceylan Ertem bir kez daha Ankara’da çalacak. Şarkıcı perşembe günü IF Performance Hall’da sahneye çıkıyor.

Kardeş Türküler @ Salon İKSV // 5 Mart Perşembe
Kardeş Türküler’i güzel bir salonda pürüzsüz bir ses sistemi ile izlemek isteyenlerin kaçırmaması gereken bir konser. Kardeş Türküler ve Salon İKSV bir araya gelince ortaya harika bir enerji çıkacaktır muhakkak.

Plaj & Adult Monkey @ Peyote Nevizade // 5 Mart Perşembe
Elektroika ikilisi Adult Monkey, İstanbul alternatif müzik sahnesinin yeni ekiplerinden Plaj ile aynı sahneyi paylaşacak.

Bora Uzer @ Roxy // 6 Mart Cuma
Yola Kangroove’la çıkan ve sonra kendi yolunu çizmeye karar veren Bora Uzer, bir süredir sahnelerden uzak. Uzer’in enerjik sahnesini ve groove’unu özlediyseniz fırsat bu fırsat!

İdil Biret @ Antalya Kültür Merkezi // 6 Mart Cuma
Dünya çapında üne sahip Türk piyanist İdil Biret, Antalya Kültür Merkezi’nde bir konser verecek.

Kalben @ Kamayor // 6 Mart Cuma
Son zamanlarda en sevdiğimiz isimlerden biri Kalben, Kamayor’da bir konser verecek. Hala tanışmadıysanız bu fırsatı kaçırmayın.

Bülent Ortaçgil @ Hayal Kahvesi Alsancak // 6 Mart Cuma
Türkiye’de şehir ozanlığı denince ilk akla gelen isimlerden biri, Bülent Ortaçgil, İzmirli müzik severlerle buluşacak. Eskisinden yenisine Ortaçgil şarkılarına siz de eşlik etmek isterseniz kaçırmayın bu geceyi.

Barış Demirel (Barıştık Mı) @ Peyote Eskişehir // 6 Mart Cuma
İlk albümü “T.E.A.R.”ı geçtiğimiz yılın son günlerinde yayınlayan Barış Demirel, Eskişehir’e ziyarete gidiyor.

>>> 5 Soru 5 Cevap // Barış Demirel >>>

Elliphant @ Babylon // 7 Mart Cumartesi
İsveç şarkıcı Elliphant, rap ve synth’i bir araya getiren sound’unu Babylon sahnesinde müzik severlere sunacak.

Aynur & Endless Duo @ MEB Şura Salonu // 7 Mart Cumartesi
Aynur, yeni projesi Aynur & Endless Duo ile Ankara’da MEB Şura Salonu’nda sahne alacak. Şarkıcıya, Azerbaycanlı caz piyanisti, besteci ve müzikolog Salman Gambarov ile bağlama ve gitar üstadı Cemil Ooçgiri eşlik ediyor.

Teoman @ Ooze Venue // 7 Mart Cumartesi
Teoman, müziğe geri dönüşünün ardından yeni bir ses vermedi belki ama şehir şehir gezmeye ve konser vermeye devam ediyor. Bu hafta İzmir’de Ooze Venue’de.

Yüzyüzeyken Konuşuruz @ Pick Up, Ankara // 7 Mart Cumartesi
Dağılmaları ayrı, birleşmeleri apayrı olay olan Yüzyüzeyken Konuşuruz, yola devam kararı aldı ve aynı hızla konserlere devam ediyor. Grup hafta sonu Ankara’da çalacak.

Ayyuka @ Salon İKSV // 7 Mart Cumartesi
Yeni albüm çalışmalarına bir fiil devam eden Ayyuka, Salon İKSV’de sahneye çıkacak. Salon sahnesinde 10 kaplan gücünde çaldıkları söyleniyor.

İncesaz @ CRR Konser Salonu // 8 Mart Pazar
İncesaz Kadınlar Günü’ne özel bir konser vermek üzere CRR Konser Salonu’na konuk oluyor. Bu özel güne yakışır bir konser vereceklerine eminiz.

No comments

Leave a reply