BU HAFTA NE YAPSAK? // 21 ÖNERİ

0 Posted by - 07 April 2015 - KONSER, ÖNERİ

Emrehan Halıcı & Ankara Müzisyenleri @ ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi // 7 Nisan Salı
Emrehan Halıcı, müzisyen dostları ile birlikte ODTÜSanat 16’da çalacak. 30’a yakın müzisyenin sahne alacağı performansta, Beatles, Deep Purple, Doors, Pink Floyd, Jeff Beck gibi isimlerin şarkıların yorumlanacak.

Stanley Clarke @ CRR Konser Salonu // 7 Nisan Salı
Modern müzik tarihinin yaşayan en iyi bas gitaristlerinden biri Stanley Clarke, İstanbul’a geliyor. Clarke, kendisine eşlik edecek klavye, davul ve piyano üçlüsüyle caz, caz füzyon sularında dolanacak.

Sarp Maden – Çağlayan Yıldız – Engin Recepoğulları – Ekin Cengizkan @ Roxy Club // 7 Nisan Salı
İstanbul caz sahnesinin başarılı isimleri Sarp Maden, Çağlayan Yıldız , Engin Recepoğulları ve Ekin Cengizkan özel bir performans gerçekleştirmek üzere High Jazz geceleri dahilinde Roxy’de çalacaklar.

The Phantom of the Opera @ Zorlu PSM // 7 Nisan – 17 Mayıs
Andrew Lloyd Webber’in ölümsüz eseri The Phantom of the Opera ilk kez İstanbul’da.
“Paris Operası’nda hayalet olarak tanınan yüzü ileri derecede deforme olmuş bir müzik dahisinin, yetenekli ve güzel Soprano Christine’e olan saplantılı aşkını konu alan Operadaki Hayalet, kıskançlık, çılgınlık ve ihtirasın kesiştiği büyülü bir hikaye…”

İdil Biret: Bir Harika Çocuğun Portresi @ Pera Müzesi // 8 Nisan Çarşamba
Dünyaca ünlü piyanist İdil Biret’in çocukluk yıllarından başlayarak onun müzikal kariyerine odaklanan belgesel 8 Nisan’da Pera Müzesi’nde görücüye çıkıyor. Henüz 5 yaşındayken İsmet İnönü’ye çalarak ilk konserini veren Biret’in çocukluk resimlerinden atonal deneyimlerine birçok ayrıntı bu belgeselde.

123 @ Salon // 8 Nisan Çarşamba
2009 yılında “aksel” isimli ilk albümünü yayınlayan 123, geride bıraktıkları 6 senede üç uzunçalar bir kısaçalar yayınladılar. Grup, Salon İKSV sahnesinde İstanbullu müzikseverlerle buluşacak.

Seslerarası: Görkem Han Jr. & Seretan @ SALT Beyoğlu // 8 Nisan Çarşamba
Red Bull Music Academy’nin katkılarıyla düzenlenen Seslerarası performans serisi, Görkem han Jr. ve Seretan konserleriyle devam ediyor. Katılım ücretsiz.

>>> 5 Soru 5 Cevap // Görkem Han Jr. >>>

İnsanlar (Live) @ minimüzikhol // 9 Nisan Perşembe
Bağlamada Cem Yıldız, davulda Alican Tezer, perküsyonda Sinan Tansal ve elektroniklerde Barış K.’dan kurulu olan İnsanlar, harika sahne şovlarından birini daha minimüzikhol’de sunacaklar. Kaçırmayın.

M4NM Presents: Cengaver, roadside.picnic, 90BPM, Grup Ses Beats @ nublu // 10 Nisan Cuma
Bağımsız müzik kolektifi M4NM, Cengâver, 90BPM, roadside.picnic, Grup Ses Beats ile 10 Nisan Cuma akşamı nublu istanbul’da.

Barış Demirel (aka Barıştık Mı) @ Salon İKSV // 9 Nisan Perşembe
Efkarını caz ile harmanlayan ve trompetinden üfleyen Barış Demirel, ilk uzunçaları “T.E.A.R.”ın lansman konserini Salon İKSV sahnesinde verecek.

Arcadi Volodos & Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası @ Lütfi Kırdar Auditorium // 9 Nisan Perşembe
Sascha Goetzel şefliğindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, piyanist Arcadi Volodos’u Lütfi Kırdar sahnesine ağırlayacak. Başarılı piyanist BİFO’nun desteğiyle Beethoven ve Maher çalacak.

Alkistis Protopsalti @ ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi // 9 Nisan Perşembe
Yunan müziğinin başarılı temsilcilerinden Alkistis Protopsalti, ODTÜSanat 16’da “Colours of Greece” konseri kapsamında Ankara’da şarkılarını seslendirecek.

mor ve ötesi @ Jolly Joker İstanbul // 10 Nisan Cuma
Son olarak 2012 yılında “Güneşi Beklerken” isimli stüdyo çalışmasını yayınlayan mor ve ötesi, dünden bugüne sevilen şarkılarıyla Jolly Joker sahnesinde çalacak.

Ceylan Ertem @ Hayal Kahvesi Beyoğlu // 10 Nisan Cuma
Ceylan Ertem 10 Nisan’da Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde “Amansız Gücenik” adlı yeni albümünden şarkılarını seslendirecek.

AronChupa @ Roxy // 10 Nisan Cuma
“I’m an Albatraoz” isimli şarkısı ile uzun bir süredir Türkiye’de en çok shazam’lanan isim olan AronChupa, Roxy’ye konuk oluyor.

Haossaa & kim ki o & Indefinite Time Period @ Karga // 10 Nisan Cuma
Haossaa, kim ki o ve Indefinite Time Period cuma akşamı Karga sahnesinde buluşuyorlar.

Danny Daze @ CUE İstiklal // 11 Nisan Cumartesi
Diskodan teknoya uzanan müzikal yelpazesiyle Miamil menşeli DJ Danny Daze, cumartesi gecesi CUE İstiklal kabininde görev başında olacak.

Korhan Futacı & Kara Orkestra @ Hayal Kahvesi, Beyoğlu // 11 Nisan Cumartesi
Korhan Futacı ve Kara Orkestra, karanlık ve sert yüzünü Hayal Kahvesi’nde gösterecek. Grup 9-17 Nisan arasında Hayal Kahvesi Shining Stars ile 6 şehirlik bir turneye çıkıyor.

Fatboy Slim & Rudimental @ Küçükçiftlik Park // 11 Nisan Cumartesi
Fatboy Slim bir kez daha Türkiye’ye geliyor. İstanbul Blue Night kapsamında çalacak olan İngiliz rave’inin öncü ismi, Rudimental ile aynı sahneyi paylaşacak.

Simian Mobile Disco (DJ Set) @ Babylon // 11 Nisan Cumartesi
İngiliz elektronika sahnesinin parlak ekiplerinden Simian Mobile Disco’nun üyesi Jas Shaw, bir DJ set çalmak üzere Babylon’a geliyor.

Souq Karaköy @ Karaköy Külah // 11 – 12 Nisan
Karaköy’ün en şık pazarı bir kez daha kuruluyor. 11 Nisan Cumartesi ve 12 Nisan Pazar günü sabah saat 11:00’den akşam 19:00’a kadar kapıları açık olacak.

No comments

Leave a reply