BU HAFTA NE YAPSAK // 22 ÖNERİ

0 Posted by - 15 December 2014 - KONSER, ÖNERİ

15 Aralık haftası için 22 önerimiz var. Klasik müzikten hip hop’a, elektronik müzikten indie sahnesinin sevilen isimlerine konser ve etkinlikler.

Jordi Savall: Bab-ı Ali İstanbul’un Sesleri @ CRR Konser Salonu // 16 Aralık Salı
Jordi Savall’ın, Hesperion XXI topluluğunu yöneteceği “Bab-ı Ali İstanbul’un Sesleri” adlı projesi, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda sahnelenecek. Topluluk, Osmanlı, Ortadoğu, Ermeni, Musevi ve Balkan kültürlerinin müzikal birikiminden besleniyor.

Curious Community – Terk Edileni Fark Etmek: Tanış Onunla! @ Karaköy Külah // 16 Aralık Salı
Hayvan Hakları tartışmaları bir yana, sokak, arazi ya da ormanlara terk edilen köpeklerin sayısı artıyor. Müzik yazarı/DJ Sarp Dakni 2015’te hayata geçirmeye hazırlandığı yeni projesi ‘Tanış Onunla’yı, terkedilmiş köpeklere evlerini açan Gonca Vuslateri, Ferhan Talib, Ayşecan İpek ve Müge Doğrular ile birlikte tartışmaya açıyor.

Joshua Bell @ Zorlu Center PSM // 16 Aralık Salı
Washington Post gazetesinin yaptığı bir sosyal deney için Washington DC’de bir metro istasyonunda 45 dakikada 6 Bach eseri çalan ve ‘metrodaki kemancı’ olarak tanınan Joshua Bell, Zorlu Center PSM’de çalacak.

Anthony Strong @ İş Sanat Kültür Merkezi // 16 Aralık Salı
Caz standartlarını dinamik bir formda yorumlayan piyanist/şarkıcı Anthony Strong 16 Aralık’ta İş Sanat’ta. İngiliz müzisyen 2011 çıkışlı kısaçaları ile İngiltere caz listelerinde bir numaraya kadar yükselmişti.

Morrissey @ Volkswagen Arena // 17 Aralık Çarşamba
Moz bu kez sahneye çıkacak inanıyoruz. Ulaşım sorunları nedeniyle ertelenen Morrissey konseri, 17 Aralık Çarşamba akşamı gerçekleşecek.

Yüzyüzeyken Konuşuruz @ Jolly Joker, İstanbul // 18 Aralık Perşembe
İkinci stüdyo albümleri “Otoban Sıcağı”nı Kasım ayı sonunda yayınlayan Yüzyüzeyken Konuşuruz, albümün tanıtım konserini Jolly Joker’da gerçekleştirecek.

Yeni Türkü @ Hayal Kahvesi, Çanakkale // 18 Aralık Perşembe
Geçmişten günümüze sevilen şarkılarını seslendirmek üzere Yeni Türkü Hayal Kahvesi, Çanakkale’de çalacak.

Don’t Panic We Are From Poland Presents: Rebeka (PL) – Bokka (PL) – Portecho (TR) @ Nublu İstanbul // 18 Aralık Perşembe
Polonya’dan Rebeka ve Bokka’nın sahne alacağı gecede Türkiye’den Portecho da çalacak.

Rebeka – Fail from Zuza Krajewska on Vimeo.

Eren Süalp @ Akbank Sanat // 18 Aralık Perşembe
Ahmet Kanneci’nin öğrencisi olan klasik gitar virtüözü Eren Süalp, Akbank Sanat sahnesinde çalacak. Süalp, “47. Michele Pittaluga 1. Ödülü”nün sahibi oldu.

Vassiliki Burgaz’dan Sonra Heybeli @ Kamayor Akustik // 19 Aralık Cuma
Vassiliki Papageorgiou Burgazada ve Heybeli’de yaşayan genç müzisyenlerle kurduğu topluluğu Burgaz’dan Sonra Heybeli, geleneksel Rum ezgilerini, Türkçe ve Rumca dilinde sahneye taşıyor.

eskiz @ Karga // 19 Aralık Cuma
Kadıköy’ün psikedelik rock tayfası eskiz, kargArt sahnesine konuk olacak. Ekip, “Kimsenin Ruhu Duymaz” isimli albümünü iTunes üzerinden yayınladı.

>>> 5 Soru 5 Cevap / eskiz >>>

Mercan Dede @ Lütfi Kırdar Anadolu Auditorium // 19 Aralık Cuma
Seçkin Özmutlu şefliğinde Barış İçin Bakır Üflemeliler Topluluğu, Mercan Dede’nin de katılımıyla bir performans sergileyecek.

Owen Pallett @ Salon İKSV // 19 Aralık Cuma
Brian Eno gibi bir efsanenin desteğini alan son albümü “In Conflict”i bu yıl içerisinde yayınlayan Owen Pallett, Salon İKSV sahnesinde çalacak. Ön grup ise The Away Days.

Adamlar @ Peyote, Nevizade // 19 Aralık Cuma
Halimden Konan Anlar evrimini tamamladı ve ortaya Adamlar çıktı. Tolga Akdoğan’ın projesi Adamlar, Peyote’de bir performans sergileyecek.

>>> 5 Soru 5 Cevap / Adamlar >>>

Jehan Barbur @ KadıköySahne // 19 Aralık Cuma
Dördüncü stüdyo albümü “Sizler Hiç Yokken”i yayınlayan Jehan Barbur, KadıköySahne’de bir performans sergileyecek. Geceyi, Murat Meriç dj seti ile açacak.

Metin – Kemal Kahraman @ BKM // 20 Aralık Cumartesi
Türkçe’den Zazaca’ya Anadolu dillerini kendi dilleri bilen etnik müziğin önemli ikilisi Metin ve Kemal Kahraman kardeşler BKM sahnesinde çalacak.

St. Petersburg Balesi: Kuğu Gölü @ TİM Center Show // 19 – 21 Aralık
Dünyaca ünlü bale topluluğu Saint Petersburg Ballet Theatre, 19 Aralık itibarıyla üç gün boyunca TİM Show Center’da gösteri gerçekleştirecek.

Vega @ Beyoğlu Hayal Kahvesi // 20 Aralık Cumartesi
1996 yılından bu yana varlığını sürdüren ve Türkiye alternatif müziğinin sevilen isimlerinden biri olan Vega, Hayal Kahvesi’nde sahne alacak.

Pentagram @ garajistanbul // 20 Aralık Cumartesi
Türkiye’de heavy metal müziğin öncü ekibi Pentagram bir kez daha garajistanbul sahnesine konuk olacak.

Peyk @ Salon İKSV // 20 Aralık Cumartesi
90’lardan bu yana varlığını sürdüren Peyk, ilk albümü “Suluşaka”yı 2007’de, ikinci albümü “İçimdeki İz”i ise 2011’de yayımladı. Son albümleri “Teslim Olma”yı geçtiğimiz günlerde servis eden grup, tanıtım konserini, sürpriz konuklarıyla Salon İKSV’de gerçekleştirecek.

M4NM @ Fil Kadıköy // 20 Aralık Cumartesi
Hip hop kolektifi M4NM, 6. yılını Fil Kadıköy’de, RadioFil Sahne’de kutlayacak. Konser günü özel bir M4NM Bootleg albümü de satışa sunulacak.

>>>> M4NM röportajı >>>>

Shantel @ Babylon // 20 Aralık Cumartesi
Balkan müziğinin sevilen ismi Shantel, Babylon sahnesinde bir kez daha İstanbul seyiricisi ile buluşacak.

No comments

Leave a reply