Bu hafta ne yapsak // 5 Öneri

0 Posted by - 16 November 2015 - KONSER

Unknown Mortal Orchestra @ Salon İKSV
16 Kasım

2010 senesinde Ruban Nielson tarafından kurulan Unknown Mortal Orchestra, İstanbul seyircisi ile buluşmaya geliyor. İşin başında çiğ bir gitar sound’una sahip olan grup, son albümleri Multi-Love’da synth’leri de dahil etti ve ortaya tıpkı albümün konsepti gibi çoğulcu ve zengin bir müzikal estetik yarattı. Salon sahnesinde UMO’dan hemen önce The Away Days’i sahnede göreceğiz.

Godspeed You! Black Emperor @ Zorlu PSM
17 Kasım

Montreal çıkışlı post-rock grubu Godspeed You! Black Emperor muhalif tavrı ve bu tavrı müziğe yansıtabilen kompozisyonlarıyla tanınıyor. 90’ların ortasından beri aktif olarak müzik yapan topluluk, Zorlu Performans Sanatları Merkez’inde muhtemelen uzun bir süre hafızalardan silinmeyecek bir konsere imza atacak.

Marianne Faithfull @ Cemal Reşit Rey
20 Kasım

Popüler müzik tarihinin divalarından Marianne Faithfull, kariyerinin 50. yılını bir dizi konserle kutluyor. Bu tur kapsamında, hatırı sayılır bir hayran kitlesi bulunan Türkiye’ye de uğruyor. Yarım asır bir konsere nasıl sığdırılır, bir yıldız bunu size uygulamalı göstersin istiyorsanız, cuma akşamı CRR’de olun.

Ceylan Ertem @ Beyoğlu Hayal Kahvesi
20 Kasım

Türkiye’nin en çok konser veren kadın müzisyenlerinden biri olan Ceylan Ertem bu hafta da Beyoğlu’nda Hayal Kahvesi’nde. Anima ile başlayan profesyonel müzik yaşantısına solo olarak devam eden ve üç albüm yayınlayan Ertem, sahnede kariyerinin farklı dilimlerinden şarkılar seslendiriyor. Kendisine Cenk Erdoğan, Murat Çopur, Ekin Cengizkan gibi işinin ehli müzisyenler eşlik ediyor.

Paradisos Sessions: Hayvanlar Alemi, Kırkbinsinek, Indefinite Time Period @ Peyote Nevizade
21 Kasım

Türkiye’den psikedelik ve progresif rock gruplarını aynı sahnede buluşturan konser serisi Paradisos Sessions bu kez Peyote’ye konuşlanıyor. Sörf, rock ve Afrika ritimlerini buluşturan Hayvanlar Alemi, Anadolu ve dünya müziğinden makamları-modları kullanmayı çok seven Kırkbinsinek ve müziklerini karanlık-damar müzik olarak tanımlamayı uygun gören Indefinite Time Period aynı sahneyi paylaşacaklar.

*Bu yazının orijinal versiyonuna RedBull.com/gece üzerinden ulaşabilirsiniz.

No comments

Leave a reply