Bu hafta ne yapsak? // 6 Öneri

0 Posted by - 08 December 2015 - KONSER

Thundercat @ Salon
8 Aralık

Şu sıralar hangi taşı kaldırsak altından çıkan Stephen Bruner, solo projesi Thundercat ile Salon sahnesine teşrif edecek. Kendrick Lamar, Flying Lotus ve Kamasi Washington’ın albümlerinde parmağı bulunan Bruner, funk, caz ve elektronikayı bir araya getiren sound’uyla müzikal doygunluğu yüksek bir gece vadediyor.

Son Feci Bisiklet @ IF Performance Hall
10 Aralık

Son Feci Bisiklet bu hafta kendi evinde seyirci desteğini de arkasına alarak rakiplerini geride bırakmanın peşinde. Ankara çıkışlı grup, bu yıl Red Bull Warm Up’ın katılımcılarından biriydi. IF sahnesinde Soundcloud üzerinden onları tanımamızı sağlayan şarkılarını ve ilk albümleri Vesaire’nin hitlerini seslendirecekler.

Tom Waits Tribute Night @ COOP
10 Aralık

Tom Waits 68. doğum gününde şehrin şu sıralar en gözde mekanlarından olan COOP’ta anılıyor. JazzMatiz grubunun öncülüğünde LuXuS, Gülce Duru ve Ebru Dengiz o gece Tom Waits şarkıları söyleyecekler.

Flako @ minimüzikhol
11 Aralık

Onun için on parmağında on marifet demişler. Haksız da sayılmazlar. Besteci, prodüktör, beatmaker ve vokalist Dirg Gerner, Flako takma adını kullandığı suretiyle hareketli bir şov sunmaya hazırlanıyor. Cuma gecesi Vesvese ve Limits Off organizasyonuyla minimüzikhol’de. Geceye hazırlık için RBMA Radio yardımcınız olsun isterseniz hemen aşağıya alalım.

In The Void Compilation Album Release Night @ Pixie
12 Aralık

Türkiye’nin ana akım dışında kalan müzisyen ve seslerine dikkat çekmeyi amaçlayan girişim In The Void, ilk derleme albümünü yayınlamaya hazırlanıyor. Grup Ses Beats, Pisznik, Age Reform, El Mahdy Jr. ve RBMA mezunu biblo’nun da yer alacağı bu albümün tanıtımı Cumartesi gecesi Pixie’de yapılacak. Üstelik albümde yer alan kimi isimleri gece boyunca aralıklarla kabinde göreceğiz.

Ponza & Palmiyeler @ kargART
12 Aralık

Güneş Akyürek’in psikedelik rock merkezli müzik yapan projesi Ponza, yerli müzik sahnesinde yılın en az Ponza kadar etkili bir diğer grubu Palmiyeler ile aynı sahneyi paylaşacak. Eğlence ve güzel müzik garantili bir kargART gecesi.

No comments

Leave a reply