Bu hafta ne yapsak // 6 Öneri

0 Posted by - 10 November 2015 - KONSER

Mono & The Ocean @ garajistanbul // 9 Kasım
Gitar müziğinin farklı coğrafyalarda kurulmuş iki kalburüstü temsilcisi İstanbul’u ziyarete geliyor. Biri Japon post-rock grubu Mono, diğeri ise Alman progresif rock’ının sevilen ekiplerinden The Ocean. Haftaya girerken “sıkı” başlangıç isteyenler kaçırmasın.

Nilipek. @ Babylon Bomonti // 11 Kasım
Red Bull Warm Up‘ın 2015 yılı katılımcılarından biri olan Nilipek. ilk albümü Sabah’ı geçtiğimiz hafta yayınladı. Sıra geldi albümün çıkışını kutlamaya. Çarşamba akşamı Babylon Bomonti’de sahnede olacaklar, biz de orada olacağız.

Turkish Freaks “Original Heavy Psych & Folk” @ Narpera // 12 Kasım
Perşembe akşamı 21:00’den 02:00’ye kadar Zet, Narpera kabininde olacak. Başlığı görüp yanılmayın, yaygın eğilimin aksine bir tane bile edit, remake yok bu gecede. Duyacağımız şarkıların hepsi püripak Anadolu psych’ı.

Senser @ COOP // 14 Kasım
90’ların efsane topluluklarından Senser, ilk İstanbul konserini vermek üzere geliyor. COOP sahnesinde çalacaklar. Rock müzik estetiği ile hip hop ve elektronikayı harmanlayan grup sahneye adımını atmadan önce, Okan Aydın, namı diğer fasitdaire kabinde olacak.

Fire! & ZU @ Borusan Sanat // 14 Kasım
Kod Müzik’in Borusan Sanat’ta düzenlediği Nova Muzak konserlerinin 17.’si bu hafta gerçekleşiyor. Konserde, İsveçli saksafoncu Mats Gustafsson’un başını çektiği, hayranlık beslediğimiz yeraltı caz grubu Fire! ve sindirimi pek de kolay olmayan, türlerden bağımsız müzik yapan Zu üçlüsü konuk edilecek. Eğer müzikte avangart yaklaşımlar seviyorsanız, 14 Kasım gecesi İstiklal Caddesi’ndeki Borusan Sanat’ta olun.

Bant Mag. Sunar: Kasım’da İki Gün @ arkaoda // 14-15 Kasım
Bant Mag. ve arkaoda’nın Kasım’da İki Gün serisi bu yıl da harika isimleri ağırlıyor. Türkiye’den Grup Ses Beats, Berlin merkezli (ama buralı) DJ kolektifi Çerikunda ve Anadolu da dahil tüm dünyadan psikedelik sesleri seven İngiliz müzik adamı DJ Fitz, ilk gün arkaoda’dalar. İkinci gün ise, ilk albümünü Anticon etiketiyle yayınlayan RBMA Tokyo mezunu Angel Deradoorian, Black Dice’ın kurucularından Eric Copeland ve sıra dışı elektronika sound’uyla Vom Grill sahne alacak.

*Yazının orijinaline RedBull.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

No comments

Leave a reply