Bu Hafta Ne Yapsak // 7 Öneri

0 Posted by - 03 November 2015 - KONSER

Rhye @ Salon İKSV // 3 Kasım Salı
İlk albümleri “Woman”ı yayınlandığı sene (2013) defalarca hatmettiğimiz, çekici R&B melodilerinin yaratıcısı ikili, İstanbul’a geliyor. Biletler ne yazık ki tükenmiş. Etkinliğin Facebook sayfasından biletini devretmek isteyenler tek çare.

Iron & Wine @ Babylon Bomonti // 4 Kasım Çarşamba
Iron & Wine’ın asıl abisi Amerikalı müzisyen Samuel “Sam” Beam solo/akustik bir performans sergilemek üzere İstanbul’a geliyor. Babylon Bomonti sahnesinde çalacak. Hemen öncesinde ise Cihan Mürtezaoğlu var.

Percussive! @ Peyote Nevizade // 5 Kasım Perşembe
“4gitarcı3davulcuÇılgınlığı!” diyorlar. Deneysel rock dolayında dolaşacaklar. Ekipte harika müzisyenler var: Şevket Akıncı (gitar), Sylvain Streiff (gitar), Çağrı Erdem (gitar/bilgisayar), Giray Gürkal (gitar), Ekin Cengizkan (davul), Senol Kucukyildirim (davul) Erdem Göymen (davul).

RBMA Presents: İskeletor – Beto Narme – Feelinmet – Kufura @ Cezayir // 6 Kasım Cuma
Bu yıl Paris’te düzenlenen Red Bull Music Academy’y Türkiye’den elektronik müziğin farklı alt türlerini kendine özgü bir biçimde sunan İskeletor katılıyor. Blacktrick ekibinden Feelinmet ve Kufura ile RBMA mezunu Tufan Demir’in Beto Narme suretiyle de sahne alacağı gecede İskeletor Paris’e uğurlanacak.

Beton Orman Presents: Veterans @ COOP // 6 Kasım Cuma
COOP’ta bu hafta sonu iki harika girişimin kolektif performansları var. İlki cuma gecesi, Beton Orman’ın sunumuyla Osman Osman, Ras Memo, Da-Frogg Eyez ve Selekta Firuzaga kabinde reggae’den dub’a salınacak. Diğeri ise cumartesi gecesi gerçekleşecek Tektosag Label Night.

Zola Jesus @ Salon İKSV // 6 Kasım Cuma
Kate Bush, Ian Curtis ve Lydia Lunch’tan feyz alan bir opera solisti hayal edin, ya da hayal etmeyi bırakın cumartesi akşamı Salon’da Zola Jesus’ı dinleyin. Hemen öncesinde ise, Norveç doğumlu Amerika’da ikamet eden sanatçı Okay Kaya var. Tobias Jesso Jr. ile turlayan Okay Kaya, Jamie xx’in son gözdesi.

Joris Diks “Konser Afişleri” Sergisi @ Bant Mag. Mekan // 7 Kasım Cumartesi
Hollandalı illüstratör Joris Diks’in Sharon Van Etten, J. Mascis, Viet Cong, Sinkane gibi isimler için tasarladığı konser afişleri Bant Mag. Mekan’da sergilenecek. Üstelik sınırlı baskısıyla birlikte, sergi süresince satışta olacak.

No comments

Leave a reply