Bu hafta ne yapsak // 7 Öneri

0 Posted by - 01 December 2015 - KONSER

*Bu yazının orijinal versiyonuna RedBull.com/gece üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kral ve Kraliçelerden Don Kişot’lara @ Bozlu Art Project
1 Aralık

Postmodern sanatın ülkemizdeki öncülerinden ressam Özdemir Altan’ın 60 yıllık sanat yaşamından bir seçkiye ev sahipliği yapan sergide ressamın “Krallar ve Kraliçeler” serisinden 1970’li yıllardaki “Gerçekçi Dönem”ine, üç boyutlu işlerinden kolajlarına seçme eserler yer alıyor. Sergi 5 Aralık’a kadar gezilebilir.

Kovacs @ Babylon
3 Aralık

Zaman zaman karanlık tarafa geçen sound’u ve bazen Amy Winehouse, bazense Nina Simone’u hatırlatan puslu sesiyle dikkat çeken Hollandalı Kovacs, 3 Aralık Perşembe akşamı Babylon’da dinleyicilerle buluşacak. Sisli ve karanlık bir performansa hazır olun.

Evgeny Grinko @ Küçükçiftlik Park
4 Aralık

Daha önce de ülkemizi ziyaret eden ve çıktığı Türkiye turnesinde Ankara, Konya, İzmir, Eskişehir ve İstanbul’da kapalı gişe konserler veren Evgeny Grinko, yeniden İstanbul’da dinleyiciyle buluşuyor. Valse adlı şarkısıyla herkesin kulağına misafir olan genç piyanist, 4 Aralık akşamı Küçükçiftlik Park’ta olacak.

kozmonotosman @ Kosmos
4 Aralık

’70’lerin Türkçe funk’ını, psikedelik ve hatta folk eserlerini elektronikayla harmanlayarak bir anlamda yeniden üreten edit ustası Osman Başaran, namı diğer Kozmonotosman, cuma gecesi Beşiktaş’ın uğrak noktalarından Kosmos’ta kabine geçiyor. Laf olsun diye değil, gerçekten kaçmaz.

Hip Hop Jam İstanbul @Volkswagen Arena
5 Aralık

Türkiye’de hip hop müzik adına dijital mecradaki en önemli kaynak olan Hiphoplife.com.tr kuruluşunun 10. yılını dev bir organizasyonla kutlamaya hazırlanıyor. Türkiye hip hop sahnesinin en iyilerini dinleyeceğimiz Hip Hop Jam İstanbul’da Ceza’dan Mode XL’e, Sansar Salvo’dan 90BPM’e birçok isim sahne alacak.

Limits Off: Denovali Label Night İstanbul: Greg Haines / Ah! Kosmos / Orson Hentschel @ Salon İKSV
5 Aralık

Bastards ismini taşıyan ilk uzunçalarını Alman label’ı Denovali bünyesinden yayınlayan Ah! Kosmos, Salon İKSV’de düzenlenecek gecede sahne alacak isimlerden. Denovali’ye bağlı iki isim daha, Greg Haines ve Orson Hentschel de gecede performans sergileyecekler. Greg Haines ile mini bir röportaj yaptık, şuradan göz atabilirsiniz.

Editors @Volkswagen Arena
6 Aralık

2000’lerin başından beri varlık gösteren ve kariyerlerinin zirve anlarında İstanbul’da bir değil iki kez izleme şansına eriştiğimiz İngiliz topluluk Editors, yeniden karşımızda. Üstelik bu kez yepyeni albümleri (Ekim 2015’te yayınlandı) In Dream’i de beraberlerinde getiriyorlar. 6 Aralık Pazar akşamı tabii ki Volkswagen Arena’dayız!

Fotoğraf: Ali Güler

No comments

Leave a reply