BU HAFTA NE YAPSAK: 7 ÖNERİ

0 Posted by - 31 August 2014 - KONSER

Bu hafta geçtiğimiz günlerde haberini verdiğimiz Blondie, Pharrell gibi ağırtoplar, son turları atan Darkside ve Ürgüp civarında düzenlenen bir garip festival Shamballa Festival öne çıkanlar arasında.

Darkside @ Küçükçiftlik Park // 2 Eylül

Orange Date ve Play Tuşu organizasyonuyla düzenlenen Darkside konseri, ikilinin son birkaç canlı performansından biri. Nicholas Jaar ve Dave Harrington’dan mürekkep Darkside, elektronik müzik disiplinine tabi kalarak biraz karanlık, psychedelic ve progressive ögelerin kendini gösterdiği üretimler yapıyorlar. Süresiz olarak duraklama dönemine giren Darkside’ı canlı izlemek lazım.

Shamballa Festival @ Damsa Barajı // 3 Eylül

Kendini psychedelic art, culture & music festival olarak tanımlamayı uygun gören Shamballa Festival, adını duymadığınız bir adada filan gerçekleşmiyor. Nevşehir, Kapadokya’da bulunan Damsa Barajı’nda düzenleniyor. Festival Almanya, İsveç, İspanya gibi birçok farklı coğrafyadan müzisyeni konuk edecek. Ayrıntılı bilgi için festivalin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Selim Saraçoğlu @ Peyote // 3 Eylül

Şarkıcı/söz yazarı müzisyenlerimizin bir süredir ufak ufak yükselişe geçtiğini söylesek yanlış olmaz. Mabel Matiz, Ceylan Ertem gibi popüler isimlerin yanında adımlarını ağır atan ama sağlam basan isimler de var. Selim Saraçoğlu bu isimlerden biri ve ilgiyi fazlasıyla hak ediyor. Farklı projelerde müzisyen olarak yer almış ve almaya devam eden Saraçoğlu kendi şarkılarını bir süredir soundcloud üzerinden yayınlıyor. Hala dinlemediyseniz hemen aşağıdan kulağınızı aşina kılıp, çarşamba akşamı Peyote’nin yolunu tutabilirsiniz.

Genç Osman @ Mask Live Club // 4 Eylül

Mavi Sakal’ın “Kan Kokusu” albümüne sesini veren Genç Osman ilk solo albümüyle geri döndüğünden beri canlı performanslarla sevneleriyle buluşmaya devam ediyor.
Genç Osman Yavaş’ın “Gökyüzü Masmavi” adını taşıyan ilk solo albümü geçtiğimiz yıl yayınlanmış ve Aylin Aslım destekli “Dilek Tutmak” ile çıkış yapmıştı.

Blondie @ Black Box // 6 Eylül

Rock’n Roll tarihinin en çekici kadın vokallerinden Debby Herry, Chrtis Stein ile kurduğu, newvawe akımının öncü gruplarından Blondie ile ilk kez Türkiye’ye geliyor. “One Way or Another”, “Heart Of Glass” gibi birçok hitin sahibi Blondie, 6 Eylül’de İstanbul’un en iyi performans salonu olarak tanıtılan Black Box’ta sahne alacak.

GNCFEST (Pharrell, Inna, Rita Ora, Manga) @ İTÜ Stadyumu // 7 Eylül

Evet Pharrell, dünya popunun yıldızı ama GNCFEST Inna’lı Manga’lı line-up’ıyla sınıfta kalmaya mahkum. Yine de Pharrell izlemek adına, tam saatinde alanda olmak koşuluyla festivali haftanın önerilerinden biri olarak düşünebiliriz.

(Pharrell ve NERD’e vakti zamanında bununla vurulmuştuk)

TSU! @ arkaoda // 7 Eylül

James Hakan Dedeoğlu’nun tek kişilik dev projesi TSU! bu pazar günü arkaoda’dan ses verecek. Doğa temasının kaçınılmaz bir şekilde içine işlediği TSU! şehir ozanlığı kavramına memleket semalarından hakiki bir örnek teşkil ediyor.

No comments

Leave a reply