Bu hafta ne yapsak? // 8 Öneri

0 Posted by - 07 October 2015 - KONSER, ÖNERİ

Terranova @ Kasette // 7 Ekim Çarşamba
Alman elektronik müzik girişimi Terranova, Kompakt etiketli muazzam albümleri “Restless” vesilesiyle bir süredir o şehir senin, bu ülke benim geziyorlar. Sıradaki durak İstanbul, elektronik müzik sevdalıları kaçırmasın.

Dengue Fever @ Babylon Bomonti // 7 Ekim Çarşamba
Kamboçya pop’unu psikedelik rock estetiği ile buluşturan Dengue Fever, Bant Mag. aracılığıyla Babylon Bomonti sahnesine konuk oluyor. Öncesinde bir DJ Set ve Palmiyeler konseri de var.

Konuşma: Kanat Atkaya “Ne dinledik, ne okuduk?” @ Salt Beyoğlu // 9 Ekim Cuma
Gazeteci, yazar Kanat Atkaya 1980’lerin müziğini ve müzik dergilerindeki yayıncılık anlayışını “Stüdyo İmge”, “Hey” ve “Blue Jean” gibi dergileri irdeleyecek anlatacak.

6:45 KK Açılıyor: Can Gox @ 6:45 KK // 9 Ekim Cuma
6:45 yayıncılık 6:45 KK isimli bıyığınıza bira köpüğü bulaştırabileceğiniz, viski yudumlayabileceğiniz dükkanını bu cuma İzmir’de açıyor. Açılışta Can Gox çalacak.

East India Youth @ Salon // 9 Ekim Cuma
William Doyle’un tek kişilik projesi East India Youth, bir kez daha Salon sahnesini şenlendirecek. Öncesinde İstanbullu ekip Astrofella çalacak.

90BPM @ Peyote Eskişehir // 10 Ekim Cumartesi
Yeni nesil hip hop’ın yıldız isimleri Da Poet, Farazi, Kayra, Savai ve Sorgu’dan kurulu olan 90BPM ilk albümleri “Kötülük Bizim İşimiz”den şarkılarla Peyote Eskişehir sahnesinde olacak. Üstelik Allame ve Ağaçkakan da onlara eşlik edecek.

The Away Days @ B1 Live Performance // 10 Ekim Cumartesi
Oğuzcan Özen ve Sezer Koç’un başı çektiği The Away Days, Beşiktaş’ta B1 Live isimli mekanda çalacak. Bu arada, grup albüm kayıtlarını tamamlamak üzere, bilginize.

Etilen ve In The Void Sunar: Step Across The Border @ kargART // 11 Ekim Pazar
İngiliz müzisyen Fred Frith ve dostlarının müzikal yaşantısını konu alan belgesel Step Across Border, Etilen ve In The Void organizasyonuyla kargART’ta gösterilecek.

No comments

Leave a reply