Bu hafta ne yapsak? // 8 Öneri

0 Posted by - 15 December 2015 - KONSER

*Bu ajandanın aslına RedBull.com/gece üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hamlet @ Salon İKSV
15 Aralık

William Shakespeare’in en ünlü eserlerinden Hamlet bu kez orijinaliyle karşımızda. Londra’nın en önemli tiyatrolarında ve Broadway’de kapalı gişe oynayan oyunun başrolünde Benedict Cumberbatch yer alıyor. Salon İKSV’de tiyatroseverleri harika bir gece bekliyor.

Blonde Redhead @ Babylon
15 – 16 Aralık

Simone ve Amedeo Pace kardeşler ile Kazu Makino’dan kurulu Blonde Redhead, İstanbul seyircisiyle bir kez daha buluşacak. Babylon’da çalacak olan grup üst üste iki gece sahneye çıkacak. Blonde Redhead’den hemen önce seyirciyi ısıtma görevi Can Güngör’ün.

Söz ve Müzik 01: Seha Can – Hakan Özer – Can Kazaz @ COOP
16 Aralık

Tüm dünyada yeniden yükselişe geçen söz müziği, Türkiye bağımsız müzik sahnesinde de etkisini gösterdi. Bu yeni nesil ozanları sahnesinde ağırlayacak olan Söz ve Müzik serisinin ilk konseri bu Çarşamba COOP’ta. Seha Can, Hakan Özer ve Can Kazaz çalacak. Gecenin host DJ’i ise Hafif Müzik ekibinden Berk Sayan.

Bu Bir Aşk Şarkısı Değil: Video Sanatı ve Pop Müzik İlişkisi @ Pera Müzesi
17 Aralık

Video sanatı ve pop müzik ilişkisini ele alan “Bu Bir Aşk Şarkısı Değil” sergisinde aralarında Nam June Paik, Andy Warhol, Yayoi Kusama, Vito Acconci ve John Baldessari gibi öncü video sanatçılarının da bulunduğu 28 sanatçının eseri yer alıyor. 60’lardan günümüze pop müzik ile video sanatı arasındaki ilişkilerin izini süren sergide hem biçimsel, hem de kavramsal açıdan pop ve rock ikonografileriyle bağlantılı olan video sanatı ve deneysel film tarihinin önemli eserleri yer alıyor. Sergi 7 Şubat’a kadar gezilebilir.

RBMA Sunar: Beardyman – Gantz – İskeletor @ Babylon
18 Aralık

Yılın ilk Red Bull Music Academy Night’ı bu hafta Babylon’da! Sıra dışı performansıyla Beardyman, ülkemizden bir bass ustası prodüktör/DJ Gantz ve RBMA Paris katılımcımız İskeletor aynı sahneyi paylaşacaklar.

Melis Danişmend @ Salon İKSV
18 Aralık

Şarkıcı/besteci/söz yazarı Melis Danişmend, üçüncü stüdyo albümüyle kapımızı çalmaya hazırlanıyor. Ve Ev adını taşıyacak albümden şarkılar, 18 Aralık Cuma akşamı ilk kez seyirciyle buluşacak.

Gökalp K – EP1: bouncy_buttons Release Party @ Peyote
18 Aralık

Gökalp K, Moving Forward Records etiketiyle yayınlanan yeni EP’si bouncy_buttons’ı Peyote’de kutlayacak. Sahnede Gökalp K’ya Sycho Gast, 9VSS ve OtherMan eşlik edecek.

M4NM 7th Year Anniversary @ COOP
18 Aralık

2009’da Eskişehir’de kurulan hip hop kolektifi M4NM yedinci yılını COOP’ta kutluyor. Gecede Ağaçkakan, Grej, I’mpty, Armonycoma or Slt, Emiladil, Mono gibi kolektifin neferlerinin yanı sıra Alphadub, Grup Ses Beats, Zeleia, Golem ve 90BPM de sahne alacak.

No comments

Leave a reply