BU HAFTA NE YAPSAK? // 8 ÖNERİ

0 Posted by - 09 September 2014 - KONSER

Eylülün ikinci haftası stadyum yıldızlarına evsahipliği etmiyor belki ama KonstruKt’ın William Parker’ı ağırlayacağı harika bir alternatif ve nostaljisi pek keyifli gelecek Selami Şahin’in dahil olduğu birkaç önerimiz var. Geçtiğimiz hafta ziyarete açılan, siyasi tarihimize Cumhurbaşkanları’nın az bilinen fotoğrafları ile bakış atan CMHRB Kadrajda sergisini de aldık listeye.

Son Feci Bisiklet @ Hayal Kahvesi – 10 Eylül
2012 yılında katıldıkları Be The Band ile adını duyuran Ankaralı grup, çarşamba akşamı Hayal Kahvesi Beyoğlu’nda sahne alacak. Ruhumuzu okşayan Ankara gruplarına hasrettik bir süredir. Son Feci Bisiklet ilaç gibi geldi.

KonstruKt & William Parker @ Nazım Hikmet Kültür Merkezi – 12 Eylül
Biz hak ettikleri değeri pek veremiyoruz ama KonstruKt, Avrupa’nın free jazz cenahında ilgi gören bir ekip. Korhan Futacı, Özün Usta, Umut Çağlar ve Korhan Argüden’den oluşan grup, Evan Parker, Peter Brötzman gibi güzel abileri sahnesinde ağırlayan KonstruKt bu kez Amerikalı kontrbasçı William Parker’la birlikte bir performans sergileyecek.

Kırkbinsinek / Eskiz @ Peyote – 12 Eylül
Peyote sahnesinin gediklilerinden Kırkbinsinek ve enerjisine bayıldığımız Eskiz cuma akşamı Peyote 2. Kat’ta olacak.

Alpay Erdem @ BKM Mutfak – 13 Eylül
Yeni sezon için kapılarını açan BKM Mutfak’ın konuk ettiği ilk isimlerden biri de Alpay Erdem. Erdem, 13 Eylül akşamı kendisi neye gülüyorsa onu anlatacak.

Oliver Koletzki @ CUE – 12 Eylül
Bu hafta için seçtiğimiz tek elektronik müzik organizasyonu CUE’nun Oliver Koletzki’yi ağırlayacağı cuma gecesi gerçekleşiyor. Alman müzik adamı genelde house dolaylarında dolanıyor.

Dj Sarıyılan (aka Kaan Sezyum) @ arkaoda – 13 Eylül
Kaan Sezyum, İstanbul gecelerini şuursuzca eğlenceye doyurduğu dj set’i ile arkaoda kabininde olacak. Dj Sarıyılan, samba da çalıyor, rumba da; hip hop’ın dibine vururken aniden Metallica’ya direksiyon kırıyor. Sezyum şöyle diyor Sarıyılan için: “Dans ederken kabinde DJ olduğunu bile hissetmeyeceksiniz.”

Selami Şahin @ Jolly Joker – 13 Eylül
Selami Şahin’le nostalji bu cumartesi akşamı Jolly Joker’de. Birkaç haftadır şehir şehir dolaşıyor Şahin. Bi’ nevi Türkiye turnesi yaptı bile diyebiliriz. Selami Şahin, dillere pelesenk şarkıları ve keyifli sahne şovuyla eğlenceli bir geceyi garanti altına alıyor.

CMHRB Kadrajda @ BAUEXP Galeri (Eylül ayı boyunca)
Bu hafta gidip görmeniz için bir sergi seçtik. Ay boyunca BAUEXP’te ziyarete açık olan CMHRB Kadrajda sergisi yaklaşık yirmi haber fotoğrafçısının kadrajından Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanları’nın bireysel ve siyasi tarihine tanıklık imkanı sağlıyor. Sergi için Depo Photos’un 150 fotoğrafçının 1 milyondan fazla karesini içeren geniş arşivinden 160 fotoğraf seçilmiş. Sergi güzel bir deneyim olacaktır muhtemelen, Depo Photos’un Türkiye tarihine ışık tutacak işlerini takip etmekte fayda var.

Sergiden birkaç fotoğraf aşağıda:

4a-Kkorutrkistemi

6a-EVREN-_rizaezer

25754275

CMHRB2

CMHRB5

cmhrb8

No comments

Leave a reply