Bu konserler güme gitmesin…

0 Posted by - 02 July 2011 - KONSER


Bugün ve yarın One Love Festival için Santralistanbul’a, iki hafta sonra da Rock’n Coke’a gideceklere önerim sadece büyük isimlere odaklanmamaları. Bakın bu isimleri yazın bir kenara…

Bizim festival kitlesinde genel davranış konsere festivale son dakikada ya da gece geç gitmektir.
Çünkü asıl gruplar, büyük isimler hep en son çıkar. “Bütün gün sıcakta
toz toprakta perişan oluruz” denir ve akşam gidilir. Ama festivaller gündüz başlar ve erken gidenler çok özel grupları izleme fırsatı bulur.
Konser bitince toplanıp eve gidenler de çok şey kaybeder. Bana güvenin tecrübe konuşuyor. Size önerilerim var. Zamanınızı ayarlayın bu isimleri mutlaka izleyin.
Bugün One Love festivalinde erken saatlerde 123, Büyük Ev Ablukada ve ardından Nneka muhakkak izlenmesi gereken ekipler. Model konseri de iyi olacak, benden söylemesi.
Yarın 20.00’de Ricochet ve 22.00’de Onor Bumbum’a bir göz atın. Ayrıca Babylon Soundsystem çok baba oluyor.
Rock’n Coke’a gelince…
16 Temmuz’da The Kooks var. Benim için son yılların en esaslı gruplarından biridir.
O gece Limp Bizkit bittikten sonra 2ManyDJs var. Erken dönen üzülür.
Vodafone Freezone sahnesinde aynı gece saat 00.50-02.50 arası Golem çalacak. Çok iyi drum’n bass çalar, iyi bir repertuvara sahip, programını da ne zaman yakalasam dinlerim Dinamo 103.8’de. Kaçırmayın derim. Ardından Fuchs ve Cervus geçiyor kabine.
17 Temmuz’da pazar günü 17.45-18.30 arası On Your Horizon’ı izlemelisiniz. Aynı sahnede 22.15’te başlayacak Mogwai öncesi ısınma niyetine iyi gider bu post rock ekibimiz.
Thievery Corporation’ı da kaynatmamak lazım. 23.30’da başlıyor. Önce Mogwai, ardından biraz ana sahnede Travis (22.30’da başlıyor) ve Thievery Corporation. Pazar gecesi kapanışı Moby yapar. Aklınızda bulunsun…

No comments

Leave a reply